РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635643<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макарчук О. М. 
Порівняльне оцінювання показників якості життя у пацієнток після оперативного лікування з приводу міоми матки / О. М. Макарчук, Г. М. Гаврилюк // Здоровье женщины. - 2016. - № 8. - С. 94-97. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення рівня показників якості життя (ЯЖ) і пошук можливих шляхів його покращання у жінок після оперативного лікування з приводу міоми матки. Проведено обстеження 80 жінок репродуктивного віку (основна група), яким проведено екстирпацію матки без придатків. Клініко-лабораторні дослідження проведено у динаміці післяопераційного періоду, а також через 6, 12 міс і 3 роки після оперативного лікування. Оцінювання порівняльного аналізу вимагало додаткового формування двох груп порівняння: 20 пацієнток із міомектомією та 20 пацієнток із надпіхвовою ампутацією матки без придатків. У контрольну групу ввійшли 20 практично здорових жінок. Оцінювання ЯЖ проведено шляхом анкетування за допомогою поширеного в клінічних дослідженнях і під час індивідуального моніторингу опитувальника MOS 36-Item Short-Form Health Survey-MOS SF-36. Статистичне оброблення результатів дослідження здійснено з допомогою пакета програм Microsoft Office Excel і Statistica 6.0 for Windows. У жінок основної групи показники психоемоційних і вегетосудинних проявів були найбільш вираженими зразу ж після оперативного втручання та зберігалися стійкими через 3 роки за відсутності вагомих відхилень у групі порівняння. Найбільш часто відзначали швидку втомлюваність (76,25 %), порушення сну (88,75 %), дратівливість і зміну настрою (76,25 %), а також емоційну лабільність, тривожність і депресивні прояви. З наведених результатів оцінювання показників ЯЖ слід відзначити, що в першу чергу порушується рольове функціонування жінок через незадовільній фізичний та емоційний стан, про що свідчать значні відмінності, одержані за шкалою General Health (GH) (загальне оцінювання здоров'я). Через 3 роки після оперативного лікування у жінок основної групи встановлено стійкий виражений вплив постгістеректомічного стану на показники ЯЖ. Так, 33,75 % жінок основної групи характеризували ЯЖ як низьку проти 5,0 % пацієнток контрольної групи та 10,0 % жінок із міомектомією. Найбільший ступінь невдоволеності ЯЖ пацієнтки пред'являли щодо здоров'я - 23 випадки, дещо менший - щодо професійної діяльності - 18 випадків, емоційної сфери - 17 випадків, а також статевої сфери - 11 випадків. Тобто приєднання ускладнень, пов'язаних із симптоматикою постгістеректомічного синдрому, підвищує рівень стресу, а видалення матки як органа створює передумову для психосоматичних порушень. Це забезпечує дію додаткових факторів ризику для розвитку психосоціального дистресу у даній групі пацієнток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського