РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635720<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дейкало І. М. 
Застосування технології LigaSure в хірургії щитоподібної залози / І. М. Дейкало, О. В. Шідловський, Я. Я. Боднар, Т. В. Боднар // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 1). - С. 83-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Захворюваність на вузлові форми зобу, особливо із компресійним синдромом, а також на онкопатологію щитоподібної залози (ЩЗ) невпинно зростає. Хіругічний метод лікування патології ЩЗ залишається одним із основних та ефективних. Такі структури, як у разі ЩЗ, гортанні нерви розташовуються поблизу крупних гілок щитоподібних артерій, тому операції на ЩЗ повинні проводитись в "сухому" операційному полі. Мета роботи: з'ясувати ефективність технології LigaSure у формуванні надійного гемостазу та надати морфологічне підгрунтя якості утвореного згустка, а також морфофункціонального стану паренхіми ЩЗ, залишеної після гемітиреоїдектомії. Проаналізовано результати оперативного лікування на базі хірургічного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги 100-а хворих із вузловими та токсичними формами зобу за 2011 - 2012 рр., у порівнянні з результатами хірургічного лікування 200-от хворих із аналогічною патолоогією за 2014 - 2016 рр. У пацієнтів, прооперованих у 2011 - 2012 р., за даними медичних карт стаціонарних хворих, для гемостазу під час операції використовувався традиційний лігатурний метод, довжина хірургічного доступу складала 6 - 8 см. Натомість у пацієнтів, оперованих у 2014 - 2016 рр. з метою сворення гемостазу в процесі операції використовували апарат LigaSure, довжина хірургічного доступу склала 2,5 - 3 см. Видалену частку ЩЗ вивчали морфологічно. За результатами гістологічного дослідження у ділянці дії високочастотного струму LigaSure зареєстровано локальний коагуляційний некроз. Про наявність некрозу свідчили контури фолікулів без забарвлення структур, які місцями були просякнуті еритроцитами у стані гемолізу. Цитоплазма тиреоцитів і міжклітинна тканина були еозинофільними, ядра не визначалися. У більш віддалених від коагуляційного некрозу ділянках ЩЗ заявлено зміни, характерні для хронічних проявів вузлового зобу. Паренхіму ЩЗ представлено скупченням великих і дрібних фолікулів, розподілених прошарками сполучної тканини. Висновки: використання технології LigaSure під час операцій на ЩЗ поліпшує якість хірургічного лікування хворих за рахунок зменшення величини інтраопераційної крововтрати, тривалості оперативного втручання та поопераційного стаціонарного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського