РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635722<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Десятерик В. І. 
Сучасні можливості та проблеми використання міні-лапаротомії при хірургічному лікуванні хворих на жовчнокам'яну хворобу та її ускладнення / В. І. Десятерик, В. М. Лук'яненко, І. М. Береговенко, Д. Ю. Зіненко, В. А. Савенко // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 1). - С. 87-89. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено ретроспективний аналіз результатів використання мінілапароскопічного доступу для хірургічного лікування жовчнокам'яної хвороби (ЖКХ) та її ускладнень. Проаналізовано десятерічний досвід таких втручань, це 2182 хворих. Для забезпечення такого доступу користувалися базовим набором інструментів "Міні-Асистент" зі спеціалізованим біліарним комплектом. Переважним контингентом були хворі, які мали відносні й абсолютні показники для використання лапароскопічної холецистектомії. Серед них 833 (38,2 %) - хворі з ішемічною хворобою серця, гіпертомічна хвороба спостерігалася у 685-ти (31,4 %) хворих. Перенесені у процесі раніше оперативні втручання на органах черевної порожнини спостерігалися 593-х (27,1 %) хворих. У процесі хірургічного втручання у 32-х випадках (1,6 %) інтраопераційна ситуація потребувала переходу на широку лапаратомію. Післяопераційні ускладнення були у 31-го хворого (1,4 %). Реляпатомію виконано у 6-ти хворих. Після операції померло 4 хворих (0,18 %). Висновок: результати використання міні-лапаротомії для хірургічного лікування ЖКХ за кількістю ускладнень та післяопераційною летальністю було порівняно з результатом лапароскопічної холецистектомії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського