РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000636205<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пелех Ю. М. 
Методи та засоби маркерування мовних сигналів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Ю. М. Пелех; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2015. - 24 c. - укp.

Вдосконалено та розроблено стійкі до вхідних даних методи маркірування та сегментації цифрових аудіосигналів. Увагу приділено методам, які використовують "сліпу" схему декодування водяного знаку з сигналу, тобто для декодування не потребують оригінальних даних. Зауважено, що недоліком "сліпих" методів маркірування є їх незахищеність від несанкціонованого доступу та неприхованість від сторонніх осіб чи засобів. Розроблено метод маркерування аудіосигналу, що грунтується на побудові сегментів і пошуку спектральних магнітуд та є незалежним від характеристик вхідного сигналу, а також сприяє маркіруванню цифрових сигналів з мінімальними інформаційними втратами. Розроблено метод вбудовування водяного знаку в аудіосигнал, який грунтується на розбитті сигналу за опорними точками та аналізі коефіцієнта гладкості Гельдера, є стійким до операцій передискретизації та зміни часового масштабу аудіосигналу. Запропоновано метод розбиття аудіосигналу за опорними точками, побудований на псевдообертанні матриць подібності, що забезпечує ефективний поділ сигналу на стаціонарні ділянки в різних областях енергій і не залежить від моделі мовотворення. Цей метод ефективно доповнює методи сегментації, які грунтуються на вибраних моделях мовотворення, що сприяє проведенню сегментації цифрових сигналів з більшою точністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417132 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського