РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000636210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левченко Т. Г. 
Концепт віри в європейській традиції : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Т. Г. Левченко; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2015. - 17 c. - укp.

Вперше у вітчизняному релігієзнавстві запропоновано комплексний філософсько-релігієзнавчий аналіз європейської традиції тлумачення концепту віри. Концепт віри в європейській традиції в своєму поняттєвому ядрі має два полюси: впевненість у знанні та вірність в особистих відносинах. Перший полюс походить від античної філософії, другий - від біблійної культури. В середньовічній теології вони були синтезовані в межах єдиного концепту віри як єдності особисто-вольової довіри Богові та раціонально-містичної впевненості щодо знання Бога. Модерна філософія додає третій аспект поняттєвого ядра, інтерпретуючи віру як впевненість в існуванні об'єкту знання. Сучасна християнська теологія осмислює віру як впевненість у досвіді відносин із Богом та вірності цим відносинам і Богові, що в них відкривається. Загальною тенденцією для європейського християнства є поглиблена увага до віри як вірності, що реалізується в ідеальній комунікації. Віра як впевненість у знанні чи існуванні об'єкту знання була в центрі уваги метафізичного мислення від томістів до неотомістів, від англійського емпіризму до російської релігійної філософії. Однак сучасна теологія доводить, що впевненість у власному знанні є нічим іншим як довірою до свого знання та досвіду, а тому "довіра" як центр поняттєвого ядра концепту віри отримує все більшу перевагу над альтернативним центром - "впевненістю". Сьогодні католицька теологія віру розуміє як вірність Богові, що в особистих відносинах відкрився як Любов; протестантська теологія тлумачить віру як надприродній спосіб існування в Богові; православна теологія інтерпретує віру як надприродний досвід особистого спілкування з Богом і як впевненість у цьому досвіді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського