РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000636228<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сташко Н. В. 
Синтез, структура та фізико-хімічні властивості полікристалічного залізо-ітрієвого гранату : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / Н. В. Сташко; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". - Івано-Франківськ, 2015. - 20 c. - укp.

За допомогою комплексу методів диференціально-термічного аналізу, ІЧ-спектроскопії та Х-променевого структурного аналізу детально вивчено процес золь-гель синтезу нанодисперсного залізо-ітрієвого гранату від стадії розчину прекурсорів до одержання нанодисперсного монофазного порошку Y3Fe5O12. Виявлено, що на процес одержання гранатової структури впливають pH розчину вихідних компонентів, атмосфера та температура відпалу. Розвинена поверхня вихідної оксидної системи, одержаної із розчину з рівнем рН=1, надала змогу одержати високодисперсний залізо-ітрієвий гранат за температури подальшого ізотермічного відпалу 973 К в атмосфері статичного повітря. Виявлено, що за ізотермічного відпалу в діапазоні температур 973 ÷ 1373 К формується мезопориста структура, основний внесок в пористий об'єм якої вносять пори з розмірами 5 та 30 нм з поступовим зникненням менших пор з підвищенням температури відпалу. Розміри блоків когерентного розсіяння відпалених зразків змінюються в діапазоні 40 ÷ 80 нм, причому за температури синтезу 973 К кожна частка є одним блоком когерентного розсіяння, а за 1373 К частинки містять кілька областей когерентного розсіяння. Магнітна мікроструктура одержаного залізо-ітрієвого гранату характеризується наявністю нееквівалентних позицій йонів Fe3+ в окта- і тетрапідгратці гранату, що зумовлено дефектністю по кисню. Намагніченість насичення зразків зростає з підвищенням температури відпалу, що пов'язано з ростом розмірів частинок та заліковуванням приповерхневого дефектного шару. Вперше використано нанодисперсний залізо-ітрієвий гранат як катодний матеріал літієвого джерела струму. Макет літієвого джерела струму, сформований на основі гранату, одержаного за 973 К має питому ємність 500 А·год/кг. Коефіцієнт електростимульованої дифузії йонів літію в одержаній електрохімічній системі становить 10-10 - 10-13 см2/с, що вказує на принципову можливість використання одержаного матеріалу як катодного.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.1 + З843.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417155 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського