РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000636403<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дем'яненко М. М. 
Популізм як політичний феномен і маніпулятивна технологія : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. М. Дем'яненко; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Системно досліджено явище популізму. Проаналізовано його еволюцію. Визначено основні підходи до його трактування, особливості застосування за різних умов. Популізм осмислено як політичний феномен, характерний для більшості сучасних політичних режимів і такий, що в залежності від обставин може трактуватися по-різному: від політичного руху, ідеології, стратегії до особливого виду політичної діяльності. Сприятливим для популізму є перехідні, кризові та слабкі демократичні суспільства. Проаналізовано цей феномен і запропоновано визначення популізму як маніпулятивної технології, що застосовується в процесі комунікації з метою впливу на свідомість громадян задля досягнення бажаних результатів у боротьбі за владу та в процесі її здійснення. Специфіка технологій популістського спрямування полягає в тому, що вони маніпулюють суспільною свідомістю, позбавляючи людей можливості критично оцінювати обіцянки популістів та націлюють маси на бездумну готовність мислити та діяти у відповідності до заданих цілей маніпулятора. Виокремлено ряд характерних особливостей використання популізму в сучасній Україні, а саме: акцентування на ідеї можливості гарантованого забезпечення впливу кожного громадянина на процес ухвалення рішень; наголос на вирішенні завдань, які перебувають у межах компетенції інших суб'єктів політичного процесу; спекуляції щодо соціального забезпечення та підвищення рівня життя за умов кризи; обіцянки перерозподілу матеріальних благ на користь незаможних або малозабезпечених верств. Запропоновано заходи, спрямовані на мінімізацію та стримування популізму через становлення повноцінних механізмів народовладдя; підвищення політичної та правової культури посадових осіб і громадян; забезпечення доступу до альтернативної й об'єктивної інформації всіх членів суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.250 + Ф3(4УКР)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421405 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського