РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637167<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Паламарчук А. В. 
Епідеміологія та клініко-морфологічні особливості раку щитоподібної залози в осіб, які проживають у Вінницькій області / А. В. Паламарчук, М. В. Власенко, П. Г. Прудиус, В. М. Коломієць // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2016. - № 7. - С. 82-85. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Рак щитоподібної залози (РЩЗ) є найбільш поширеною пухлиною ендокринних залоз. Проблема РЩЗ в Україні вийшла далеко за межі наслідків Чорнобильської катастрофи й характеризується зростанням захворюваності на цю патологію. Мета роботи - вивчити захворюваність на РЩЗ у Вінницькій області. Прослідковано динаміку РЩЗ за останні 30 років (1986 - 2015 рр.) у жителів Вінницької області. Аналіз частоти РЩЗ за 30-річний період свідчить про постійний ріст цієї патології, особливо за останні 10 років. Захворюваність у дочорнобильський період перебувала в межах 1,0 - 1,2 випадку на 100 тис. населення, у перші 10 років після аварії вона виросла до 2,2 - 2,8 випадку на 100 тис. населення, у 2001 - 2005 рр. зросла до 4,4 - 5,5 випадку на 100 тис. населення, а в останні роки становила 9,9 - 11,3 випадку на 100 тис. населення. За порівняння захворюваності в області з республіканськими даними виявлено, що показники в області більш високі, ніж загалом по Україні, але значно менші у порівнянні з регіонами, які найбільше постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (Київська область, м. Київ). По області спостерігається значне превалювання захворюваності жінок у порівнянні з показниками чоловічого населення. Під час аналізу динаміки захворюваності на РЩЗ у різних вікових групах статистично вірогідних розбіжностей не одержано. Висновки: проведені дослідження структури захворюваності на РЩЗ серед жителів Вінницької області виявили значний ріст числа хворих серед дорослого населення. Рівень захворюваності в області перевищує республіканські показники й має тенденцію до збільшення, превалюють високодиференційовані форми, що мають малоагресивний перебіг, переважно в жінок, у солітарних вузлах, менших від 20 мм, що має викликати онконасторогу у разі виявлення цих хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ВІН)026.256 + Р569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського