РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косенко Ю. М. 
Основні принципи раціонального використання протимікробних препаратів у ветеринарній медицині : (огляд) / Ю. М. Косенко, Н. В. Остапів, Л. Є. Зарума // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 236-240. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Важливим фактором для лікування тварин, як сільськогосподарських так і домашніх улюбленців, є антибіотикотерапія. Протимікробні препарати (ПМП) займають 20 - 50 % від усіх препаратів, що застосовують у практиці лікарі ветеринарної медицини. Використання антибіотиків у ветеринарії є надзвичайно важливим інструментом, однак необдумане їх застосування ставить під загрозу не лише ефективність лікування тварин, але й якість та безпеку харчових продуктів тваринного походження, призначених для споживання людьми (таких, як молоко, м'ясо, риба, яйця, мед). Розглянуто лише частину протоколу раціонального використання ПМП у ветеринарній медицині. Надані рекомендації не замінюють професійного досвіду лікарів ветеринарної медицини, а лише суттєво підвищать ефективність лікування тварин. Вони також зменшують економічні збитки та підвищують рентабельність тваринництва та птахівництва. Увагу звернуто на те, що застосовувати для лікування необхідно тільки ті ПМП, що зареєстровані в Україні. Відповідна утилізація залишків антибіотиків дуже важлива для охорони оточуючого середовища, і на це звертають увагу у вищезгаданих рекомендаціях. Дотримання основних принципів розумного використання ПМП зменшить зростання резистентності мікроорганізмів до антибіотиків та передачу їх стійких штамів від тварин до людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського