РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637290<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корнага С. І. 
Епідеміологічна ситуація щодо мультирезистентного туберкульозу в Тернопільській області (2006 - 2015 рр.) / С. І. Корнага, І. Т. П'ятночка // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 4. - С. 103-108. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз епідеміологічної ситуації щодо мультирезистентного туберкульозу (МРТБ) в області та окремо взятих районах і Тернополі, статистичний аналіз офіційних показників, що стосуються епідеміології МРТБ в Тернопільській області за 2006 - 2015 рр. Об'єкт для вивчення були 630 хворих на МРТБ легень (13 із них без постійного місця мешкання), які були на стаціонарному лікуванні в Тернопільському обласному протитуберкульозному диспансері за останніх 10 років. Структуру хворих відстежували за двома п'ятиріччями. Цифровий матеріал статистично обробляли з вирахуванням показника вірогідності. Серед 630-ти хворих на МРТБ легень переважали чоловіки (85,4 %), селяни (60,9 %), віком від 17-ти до 81-го року (в середньому (44,1 +- 3,18) року). В другому п'ятиріччі кількість пацієнтів зросла від 37,6 до 62,4 %. переважно за рахунок рецидивів (46,6 %) і вперше діагностованих (32,3 %) хворих, зокрема інфільтративної (50,2 %) та дисемінованої (36,6 %) форм туберкульозу легень. Ефективне лікування у першому п'ятиріччі констатовано лише у 9,3 %, у другому - у 24,9 % хворих, померли відповідно 18,6 та 13,5 % осіб. Низькі результати лікування хворих на МРТБ особливо непокоять, оскільки ефективність терапії є найважливішою ланкою у розриві епідемічного процесу зараження, а також запорукою зменшення захворюваності та смертності. Висновки: за останнє десятиріччя значно почастішали випадки захворювання на МРТБ у всіх районах Тернопільської області, переважно у хворих з рецидивами і у вперше діагностованих. Основними причинами цього є вкрай обмежений обсяг профілактичних заходів, пізнє виявлення хвороби і часто необгрунтоване короткочасне стаціонарне лікування без урахування характеру та особливостей специфічного процесу, а також недостатня санпросвітня робота серед населення і хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.94-2(4УКР-4ТЕР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського