РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637339<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заяць Т. А. 
Економічна основа сільських поселень України та перспективи її зміцнення / Т. А. Заяць, Г. О. Краєвська // Економіка України. - 2016. - № 9. - С. 70-81. - укp.

Сформована система сільського розселення - важлива основа забезпечення економічного і соціального розвитку країни, трансформаційні зміни в якій істотно впливають на умови життєдіяльності населення, форми його зайнятості та доступність послуг. Сучасні домінантні структурно-функціональні зміни в системі сільського розселення України (зокрема, здрібнення сільської поселенської мережі та зменшення людності більшості поселень), а також монопрофільність їх господарської діяльності лише поглиблюють деструктивні процеси соціально-економічної деградації сільських територій з вкрай небажаними наслідками для населення (такими, як безробіття, низькі трудові доходи, відсутність належного доступу до соціальних послуг). На жаль, проведені дослідження підтверджують, що трансформаційні зміни в галузевій структурі національної економіки, у формах власності та господарювання не сприяли зміцненню економічної основи функціонування сільських поселень України. Перспективи їх подальшого соціально-економічного розвитку значною мірою залежать від ефективності системи державної підтримки аграрного сектору економіки та його провідної ланки - сільського господарства, реалізації можливостей трансформації особистих селянських господарств у продуктивні форми господарювання. У зв'язку з ускладненням суспільно-економічної ситуації в Україні необхідно акцентувати увагу на розробленні дійових системних заходів, спрямованих на збереження існуючої сільської поселенської мережі та формування умов, необхідних для її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25 + У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського