РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637351<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Богдан І. В. 
Проциклічна чи антициклічна фіскальна політика: методи діагностики / І. В. Богдан // Економіка України. - 2016. - № 11. - С. 45-57. - укp.

Розглянуто практичні аспекти застосування сучасних інструментів діагностики фіскальної політики в контексті формування умов макроекономічної стабільності та забезпечення сталого економічного зростання в майбутньому. Викладено методичний підхід до визначення спрямованості фіскальної політики, її відповідності проблемам макроекономічної збалансованості, зважаючи на поточний тренд економічного циклу. З цією метою на основі даних МВФ, звітів Державної казначейської служби України, Пенсійного фонду України, Державної служби статистики України, з використанням наших попередніх результатів досліджень щодо оцінювання показників сектору загального державного управління (СЗДУ) і відповідно до стандартів податково-бюджетної статистики МВФ GFSM-2001 розраховано та проаналізовано потенціальний ВВП, розрив між ним і реальним ВВП, еластичність доходів СЗДУ до ВВП, циклічний компонент доходів СЗДУ, операційний і підсумковий баланси СЗДУ з урахуванням циклічного компонента і без нього, фіскальні імпульси балансів СДУ. На основі отриманих даних визначено часові періоди (з 2002 по 2015 рр.), у яких фіскальна політика України проциклічно чи антициклічно впливала на траєкторію економічної динаміки. Обгрунтовано ризики посилення макроекономічних дисбалансів, пов'язані з від'ємним фіскальним імпульсом, який надходить від фіскальної політики України протягом останніх двох років унаслідок консолідації споживчих та інвестиційних видатків і направлення грошових коштів (включаючи запозичені) на придбання фінансових активів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського