РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білай І. М. 
Дослідження актопротекторної активності похідних 1,2,4-триазолу в експерименті / І. М. Білай, О. В. Цис, Є. О. Михайлюк, С. І. Коваленко, К. П. Шабельник // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 4/5. - С. 50-54. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - виявити наявність та величину актопротекторного ефекту в похідних 1,2,4-триазолу, визначити сполуки-лідери для поглибленого вивчення їх фармакологічних властивостей. Досліди проведено на білих лабораторних щурах-самцях лінії Вістар масою 180 - 200 г. Для оцінки актопротекторної дії досліджуваних сполук використовували метод примусового плавання тварин у воді (30 - 32 <$E symbol Р>C) з навантаженням 6 % від маси тіла. Реєстрували тривалість плавання тварин до повної втоми, на що вказувало занурення їх під воду протягом 10 с. У ході проведених досліджень було виявлено, що найсуттєвіше збільшувалася тривалість плавання щурів після введення речовин ПК-293 та ВК-32 (на 68,68 та 63,96 % відповідно). У той самий час при введенні речовин ПК-297 та ПК-274 спостерігали помірне збільшення тривалості плавання тварин на 47,12 та 42,8 % відповідно порівняно з фоновими (вихідними) показниками. Сполука ПК-354 проявляла слабку актопротекторну активність, збільшуючи тривалість плавання на 28,52 %. Препарат порівняння рибоксин збільшував тривалість плавання на 23,63 %. Таким чином, проведені дослідження довели перспективність класу похідних 1,2,4-триазолу як нових високоефективних та малотоксичних речовин з актопротекторною активністю. Найактивнішими виявилися сполуки ПК-293 та ВК-32, які за актопротекторною дією переважали препарат порівняння рибоксин у 3 рази та були рекомендовані для подальших поглиблених фармакологічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського