РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637498<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлов С. В. 
Цитопротективні ефекти селективних модуляторів естрогенових рецепторів за умов гіпоксії кардіоміоцитів in vitro / С. В. Павлов, К. В. Левченко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 4/5. - С. 78-83. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Сьогодні пошук нових кардіо- та нейропротекторів проводиться серед так званих "природних модуляторів", а саме нейроактивних стероїдних гормонів. Виявлення великої кількості естрогенових рецепторів у тканинах, які не є класичними мішенями естрогенів, причому в індивідів як жіночої, так і чоловічої статі, свідчить про те, що естрогени регулюють в організмі не тільки репродуктивні процеси. У зв'язку з цим перспективним напрямом є застосування як агоністів естрогенових рецепторів так званих селективних модуляторів естрогенових рецепторів (SERM). Мета дослідження - вивчення цитопротективної дії SERM за умов моделювання гіпоксії кардіоміоцитів in vitro. Експериментальну частину виконано на статевозрілих білих нелінійних щурах-самцях масою 190 - 230 г. Гіпоксію in vitro моделювали шляхом внесення в суспензію кардіоміоцитів роз'єднувача тканьового дихання - 1-метил-4-феніл-1,2,3,6-тетрагідропіридину (МФП) у концентрації 0,6 мкмоль/л. Час інкубації - 120 хв. Досліджувані препарати (тамоксифену цитрат та референс-препарат - естрадіолу валерат) в інкубаційне середовище вносили в концентрації 10<^>-7 моль/л. Кардіопротективні ефекти досліджуваних препаратів оцінено за їх здатністю впливати на енергетичний метаболізм; зменшувати явища оксидативного стресу. Внесення в інкубаційне середовище 0,6 мкмоль/л МФП призводило до каскаду патобіохімічних змін кардіоміоцитів, характерних для гіпоксичного пошкодження тканин. Так, на 120 хв МФП-індукованої гіпоксії було зареєстровано виражений енергодефіцит, який проявлявся дисбалансом умісту в клітинах макроергічних фосфатів, а саме, статистично вірогідно зменшувалися концентрації АТФ та АДФ на тлі збільшення концентрації АМФ. Паралельно з цим на 120 хв гіпоксії в кардіоміоцитах інтенсифікувалися процеси вільнорадикального окисненя, внаслідлк чого реєструвалося накопичення цито- та геномотоксичних маркерів окисного стресу - нітротирозину та гомоцистеїну. Внесення до суспензій кардіоміоцитів з моделлю гіпоксії in vitro тамоксифену (10<^>-7 моль/л) та естрадіолу (10<^>-7 моль/л) призводило до певного обмеження оксидативного стресу, що проявлялося в статистично вірогідному зменшенні концентрації як нітротирозину, так і гомоцистеїну. Дія досліджуваних препаратів була односпрямованою, однак різного ступеня. Так, тамоксифен більш ефективно ніж естрадіол впливав на вміст гомоцистеїну, зменшуючи його концентрацію на 76 та 65 % відповідно. Зменшення НТЗ у суспензії кардіоміоцитів з внесенням тамоксифену та естрадіолу в середньому складало 50 %. За рахунок високої антиоксидантної активності досліджувані препарати покращували енергообмін клітини, збільшуючи вміст у суспензії кардіоміоцитів АТФ, АДФ та зменшуючи вміст АМФ. Встановлені цитопротективні ефекти тамоксифену цитрату та естрадіолу валерату є експериментальним обгрунтуванням актуальності та перспективності подальших досліджень у цьому напрямі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.13-52

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського