РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637603<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гавриленко Ю. В. 
Цитологічне дослідження функціонального стану піднебінних мигдаликів у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу і хронічний тонзиліт / Ю. В. Гавриленко, А. А. Лайко, І. Є. Волгіна // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 6. - С. 80-83. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження функціонального стану піднебінних мигдаликів (ПМ) у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу (ЦД-1) і хронічний тонзиліт (ХТ), на підставі вивчення цитологічних особливостей вмісту крипт ПМ. Обстежено 51 дитину, хвору на ЦД-1 і ХТ, віком від 6 до 18 років, із них дівчаток - 14, хлопчиків - 37, середній вік 11,5 +- 4,6 року. Тривалість захворювання на ЦД-1 становила від 1 до 10 років. Усім дітям, крім клініко-лабораторного обстеження, відповідно до протоколів, проведено також цитологічне дослідження вмісту крипт ПМ. Вивчення клітинного складу мазків, забарвлених за Паппенгеймом, проведено під мікроскопом (х100, х1000). Дослідження крипт ПМ у хворих на ЦД-1 дітей показали цитологічні особливості, які характеризують різний функціональний стан ПМ за наявності ХТ. Компенсованій функціональній здатності ПМ у дітей, хворих на ЦД-1 і ХТ, властиві наступні цитологічні ознаки: помірний ступінь десквамації плоского епітелію, нейтрофільні лейкоцити в помірній кількості, місцями макрофаги, лімфоцити, частково в стані бластної трансформації, у невеликій або помірній кількості, місцями плазмоцити, окремо і в скупченнях, гістіоцити в невеликій кількості, еозинофільні лейкоцити - зрідка. Бактеріальна флора в мазках змішана, в помірній або великій кількості. Декомпенсації функціонального стану ПМ у дітей, хворих на ЦД-1 і ХТ, притаманний помірний або високий ступінь десквамації плоского епітелію з ознаками як проліферації клітин, так і дегенеративних змін. У мазках можуть зустрічатися гігантські багатоядерні клітини хронічного запалення: нейтрофільні лейкоцити з незавершеним фагоцитозом бактерій у великій кількості, місцями макрофаги, гістіоцити в невеликій кількості, лімфоцити зрідка або відсутні. Бактеріальна флора змішана, в тому числі спірохети, фузобактерії, у великій кількості, місцями гриби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.116 + Р733.415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського