РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637606<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шумна Т. Є. 
Психологічний статус дітей з атопічним дерматитом / Т. Є. Шумна, В. І. Мазур, Л. І. Кляцька, Т. В. Тарасевич, Б. А. Середа, І. М. Пащенко // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 6. - С. 92-94. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - визначення психологічного статусу дітей з атопічним дерматитом (АД). Проведено психологічне обстеження 77 дітей з АД і 56 здорових. У промисловому місті Запоріжжя мешкали 40 хворих і 29 здорових дітей, а 37 дітей з АД і 27 здорових проживали у відносно екологічно сприятливих районах Запорізької області. Психологічні властивості та стан особистості всіх обстежених дітей досліджено за допомогою запитальника САН для оперативної оцінки "Самопочуття", "Активності" та "Настрою" як засобу психодіагностики особистості зниження самопочуття. У 43,24 % хворих з області, навпаки, відмічалось його підвищення, що може свідчити про їх менш тривалий життєвий досвід, пов'язаний з подоланням захворювання. Серед хворих з області достовірно частіше, ніж з м. Запоріжжя, реєструвалися знижена активність (45,95 проти 22,5 %). І навпаки - підвищена активність була більш притаманною городянам, ніж мешканцям області (57,5 проти 5,41 %). Це, з одного боку, пов'язано з нездатністю дітей з області об'єктивно оцінити себе, а з іншого - з більш активним способом життя дітей в урбанізованому місті. Знижений настрій мали 60 % міських і тільки 18,92 % хворих з області. Висока самооцінка настрою хворих з області свідчила про підвищення механізмів компенсації та суб'єктивного відчуття себе здоровими, незважаючи на хворобу. Зроблено висновки, що перспективним напрямком підвищення якості життя дітей з АД є включення у комплекс лікування методів соціальної та психологічної адаптації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського