РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637609<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Березенко В. С. 
Особливості функціонального стану печінки у дітей з хворобою Крона / В. С. Березенко, О. М. Ткалик, М. Б. Диба, Р. В. Мостовенко // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 6. - С. 103-106. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити особливості функціонального стану печінки (ФСП) у дітей із хворобою Крона (ХК) залежно від активності та тривалості захворювання. Обстежено 45 дітей із ХК віком від 3 до 18 років. Комплексне обстеження проведено відповідно до наказу МОЗ України N 59 від 29.01.2013. У дітей із ХК досліджено функціональний стан печінки - рівні аланінамінотрансферази (АЛТ), аспартатамінотрансферази (АСТ), гамма-глютамілтранспептидази (ГГТ), лужної фосфатази (ЛФ), загального білірубіну, загального білка, протеїнограми; для оцінки ехоструктури печінки проведено УЗД. Установлено, що підвищення трансаміназ більше одного епізоду мали 42,2 % дітей із ХК. Порушення ФСП у дітей із ХК переважно характеризується цитолітичним синдромом - за важкої форми захворювання підвищення рівня АЛТ >> 40 Ед/л спостерігалося у 50 %, а за середньотяжкої форми - у 9 % дітей; підвищення рівня АСТ >> 40 Ед/л частіше мали діти з важкою формою захворювання, ніж із середньотяжкою, - 58,3 % і 12,2 % відповідно. Цитолітичний варіант біохімічних змін достовірно частіше мали діти з тяжкою формою захворювання, ніж із середньотяжкою, - 8 і 3 відповідно. Зроблено висновки, що порушення ФСП, переважно у вигляді періодичної гіпертрансаміназемії, спостерігається у 42,2 % дітей із ХК. Установлено, що у дітей із ХК превалює цитолітичний варіант порушення ФСП, частота якого є достовірно вищою у дітей із важкою формою ХК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського