РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637639<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юдко О. О. 
Клінічна дозиметрія ортовольтного рентгенівського випромінювання / О. О. Юдко, С. П. Радченко, О. В. Овсієнко // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 3. - С. 17-22. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - провести відносну клінічну дозиметрію рентгентерапевтичного апарата та розрахувати поглинену дозу у воді за допомогою дозиметричних рекомендацій; проаналізувати альтернативний параметр якості пучка <$E{D sub 2 } over {D sub 5 }>. Відносну дозиметрію проведено для рентгентерапевтичного апарата РУМ-17 з напругами на катоді 140, 180, 200 та 220 кВ та силою струму 10 мА. Виміри здійснювали у водяному фантомі іонізаційною плоскопаралельною камерою Маркуса. Глибинні розподіли для моноенергетичного рентгенівського випромінювання 20 - 300 кеВ розраховано за допомогою програмного пакета EGSnrc. Одержано глибинні розподіли дози для рентгенівського випромінювання середніх енергій. Розраховано поглинені дози у воді на опірній глибині 2 см за різними методиками. Побудовано залежність енергії фотонів від параметра D2/D5. Висновки: розбіжність між поглиненими дозами, розрахованими за методиками з використанням ND,w та Nk, становить близько 5 %. Впровадження показника якості променя <$E{D sub 2 } over {D sub 5 }> є більш доцільним, ніж товщина шару половинного ослаблення, оскільки він грунтується на величині поглиненої дози у воді, а шар половинного ослаблення - на вимірюванні керми у повітрі, що потребує знання чутливості іонізаційної камери до керми у повітрі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського