РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черный В. Н. 
Новый растворимый сплав на основе магния для применения в травматологии / В. Н. Черный, Е. В. Яцун, М. Л. Головаха, В. А. Шаломеев // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 4. - С. 26-33. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Мета дослідження - розробити новий сплав на основі магнію з фізико-хімічними властивостями, які надають змогу використовувати його для остеосинтезу. Розроблено дослідні зразки шляхом легування сріблом і скандієм стандартних сплавів на основі магнію МЛ-5 і МЛ-10. Досліджено їх жорсткість, макро- та мікроструктуру за допомогою світлової мікроскопії, виконано металографічний аналіз поверхні. Швидкість розчинення магнієвих сплавів вивчали у фізіологічних розчинах із різним вмістом хлористого натрію (NaCl, гелофузин, венофундин). Результати: механічні іспити показали, що мікролегування сплавів МЛ-5 та МЛ-10 сріблом та скандієм підвищило їх міцність і пластичність. Встановлено, що швидкість розчинення магнієвих сплавів залежно від їх хімічного складу і структури може змінюватися більш ніж у 500 разів. Вивчення розчинності сплаву МЛ-10 в гелофузині надало змогу встановити, що оптимальним вмістом срібла у сплаві може бути 0,05 - 0,07 % від маси, оскільки збільшення його вмісту до 1,0 % практично не змінює усереднений показник розчинності. Висновки: підвищені фізико-механічні властивості магнієвих сплавів і регульоване їх розчинення у фізіологічних розчинах забезпечувалося введенням у склад срібла або скандію. При цьому встановлено, що оптимальний вміст цих елементів у магнієвому сплаві знаходиться в межах 0,05 - 0,1 % (мас.). Міцність сплаву МЛ-10, що містить 0,05 % срібла, більше ніж удвічі перевищує міцність кісткової тканини людини. На макро- і мікрорівні досліджено процес розчинення магнієвого сплаву МЛ-10 зі сріблом у венофундині й визначено швидкість розчинення металу в ньому. Тривалість збереження міцних властивостей магнієвого сплаву МЛ-10 у процесі контакту з фізіологічним розчином можна помітно збільшити, змінюючи такі параметри, як геометрія й товщина металу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського