РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638058<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Briasoulis A. 
Вплив небівололу на податливість аорти в пацієнтів із цукровим діабетом та максимальною блокадою ренін-ангіотензинової системи: дослідження EFFORT / A. Briasoulis, R. Oliva, R. Kalaitzidis, C. Flynn, I. Lazich, C. Schlaffer, G. Bakris // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2015. - № 3. - С. 64-74. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Сприятливі ефекти небівололу на жорсткість аорти та ендотеліальну дисфункцію добре відомі та відрізняються від таких у <$E beta>-адреноблокаторів без властивостей вазодилатації. У цьому дослідженні перевіряється гіпотеза про те, що додавання небівололу до лікування пацієнтів з цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу, які є в основному афроамериканцями й уже одержують максимально переносні дози блокаторів ренін-ангіотензинової системи (РАС), сприятиме подальшому поліпшенню податливості артерій великого діаметра. Пацієнти із ЦД 2-го типу та артеріальною гіпертензією, які одержували максимально переносні дози блокаторів РАС (n = 70), були рандомізовані у групи щоденного прийому небівололу або метопрололу сукцинату. Дози титрували до тих пір, поки рівень систолічного артеріального тиску (САТ) не становив << 130 мм рт. ст. Визначення центрального аортального тиску та інших гемодинамічних показників за допомогою апланаційної тонометрії на променевій артерії та аналіз швидкості поширення пульсової хвилі (ШППХ) проводили регулярно під час повторних візитів упродовж 6-місячного періоду. В обох групах - метопрололу сукцинату й небівололу - виявлено зниження САТ на плечовій артерії (на (8,2 +- 4,3) мм рт. ст. (p = 0,01) та на (7,8 +- 3,7) мм рт. ст. (p = 0,002) відповідно) та діастолічного артеріального тиску (ДАТ) в аорті (на (2,4 +- 1,8) мм рт. ст. (p = 0,039) та на (4,0 +- 2,9) мм рт. ст. (p = 0,013) відповідно). Рівень САТ в аорті статистично значуще знизився лише у групі небівололу (зі (125,3 +- 8,0) до (121,6 +- 8,2) мм рт. ст.; p = 0,025). Не виявлено статистично значущих відмінностей між порівнюваними групами щодо ступеня зниження аортального САТ, ДАТ, індексу аугментації або ШППХ. Статистично значуще збільшення глікозильованого гемоглобіну спостерігали лише в групі метопрололу. У пацієнтів з добре контрольованим ЦД 2-го типу та АТ, які одержують максимально переносні дози блокаторів РАС, небіволол, порівняно з метопрололу сукцинатом, не сприяє додатковому, статистично значущому зниженню величини АТ в аорті, однак підтримує стабільний метаболічний профіль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р410.030 + Р410.212-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського