РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638069<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вергун А. Р. 
Пролежні м'яких тканин у хворих на цукровий діабет 2-го типу: клінічні стратегії, показники інсулінорезистентності та аспекти комплексного лікування / А. Р. Вергун, М. Р. Красний, Я. Б. Чуловський, О. М. Вергун, О. М. Мощинська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2016. - № 5. - С. 72-77. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Причинами виникнення пролежневих трофічних виразок є ішемія та нейротрофічні зміни тканин, викликані їх тривалою хронічною компресією, постійним патологічним зволоженням та зсувом тканин, що детермінує виникнення локальної ішемії. Мета роботи - дослідити клінічні варіанти та гнійні ускладнення пролежнів у хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу з позицій наявності інсулінорезистентності (ІР) у контексті оптимізації комплексного лікування. Загальну вибірку ретро- та проспективного аналізу становили результати комплексного лікування 112 пацієнтів. Наявність ЦД 2-го типу підтверджено в 37 пацієнтів, 27 пацієнтів із пролежнями без ускладнень (I - III стадії) та ЦД становили I групу порівняння, із пролежнями IV стадії - II групу порівняння, інші 75 осіб - групу контролю. У хворих на ЦД 2-го типу (I група порівняння) спостерігалося вірогідно значуще зменшення НОМА-індексу функції <$E beta>-клітин та збільшення НОМА-індексу ІР (8,31 +- 0,02, p << 0,01). У хворих на ЦД 2-го типу з наявністю ускладнених пролежнів (II група порівняння) зареєстровано більш значне підвищення показників циркулюючого інсуліну (p2 << 0,01), НОМА-індексу ІР (p2 << 0,05) та значне зменшення НОМА-індексу функції <$E beta>-клітин (p << 0,05). При проведенні кореляційного аналізу показникiв НОМА-ІР та концентрації елементів у крові кореляційний зв'язок був встановлений тільки у хворих на ЦД 2-го типу (I та II групи порівняння): між показником НОМА-ІР та вмістом Mg<^>2+ в еритроцитах виявлено негативний сильний кореляційний зв'язок (r = -0,72; P << 0,01), між НОМА-ІР та концентрацією Zn<^>2+ у сироватці крові - негативний зв'язок середньої сили (r = -0,66; p << 0,01) та між НОМА-ІР й рівнем Cr<^>3+ у сироватці крові - негативний кореляційний (r = -0,69; p << 0,01). Висновки: перевагою запропонованої класифікації пролежнів м'яких тканин та послідовності комплексного лікування є врахування особливостей патогенезу, морфогенезу та клінічного перебігу пролежнів з ускладненнями, які мають вплив на перебіг загоєння та потребують адекватних стратегій лікування гнійних ран - TIME і DOMINATE, що, на нашу думку, детермінує можливість впровадження в клінічну практику відділень паліативної допомоги, інших стаціонарних та амбулаторних закладів охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р456.461-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського