РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638112<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Свирид-Дзядикевич О. С. 
Вугрова хвороба: сучасні погляди на патогенез і лікування та визначення перспективних напрямів підвищення ефективності терапії : (огляд) / О. С. Свирид-Дзядикевич // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 4. - С. 41-49. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати публікації з питань патогенезу і комплексної терапії вугрової хвороби (ВХ), дослідити стан метаболічних процесів у лейкоцитах крові хворих на цей дерматоз та визначити перспективність підвищення ефективності лікування із залученням новітніх методик, зокрема плазмотерапії. Проаналізовано вітчизняну та зарубіжну літературу щодо можливих чинників виникнення, механізмів розвитку, клінічного перебігу та запропонованих методів і засобів лікування ВХ. Власні дослідження проведено у 26-ти хворих на ВХ (15 жінок і 14 чоловіків) із середнім ступенем тяжкості клінічного перебігу дерматозу. Вік хворих коливався від 18-ти до 34-х років. Стан метаболічних процесів у лейкоцитах периферичної крові оцінювали шляхом визначення рівнів фосфоліпідів і глікогену. Рівень фосфоліпідів досліджували шляхом реакції суданофільного забарвлення, а вміст глікогену - постановки PAS-реакції. Контрольну групу склали 15 практично здорових осіб відповідного віку. Результати реакції оцінювали за допомогою визначення середнього цитохімічного коефіцієнта (СЦК). Статистичну обробку результатів дослідження проводили з використанням комп'ютерної програми Microsoft Excel 2000. У хворих встановлено вірогідне зменшення вмісту фосфоліпідів у клітинах периферичної крові. Зокрема, в нейтрофілах СЦК = 1,72 +- 0,10 (у групі контролю СЦК = 2,34 +- 0,07; p << 0,05), а в моноцитах СЦК = 0,87 +- 0,08 (у групі контролю СЦК = 1,19 +- 0,06; p << 0,05). Дещо іншим чином змінювалися рівні глікогену. Так, якщо в нейтрофілах реєстрували вірогідне пригнічення вмісту цього метаболіту і СЦК = 1,76 +- 0,12 (у групі контролю - СЦК = 2,31 +- 0,08; p << 0,05), то в моноцитах, навпаки, зростання - до СЦК = 1,13 +- 0,05 (у групі контролю СЦК = 0,70 +-і 0,03; p << 0,05). Аналіз взаємозв'язку змін зазначених метаболітів засвідчив його виразність. Зокрема, стосовно фосфоліпідів 2 = +0,82, а глікогену - 2 = -0,61. Висновки: у хворих на ВХ встановлено вірогідне зниження рівня фосфоліпідів та зростання вмісту глікогену в моноцитах периферичної крові, що вказує на розвиток внутрішньоклітинного метаболічного дисбалансу. Відповідні метаболічні зрушення в організмі хворих на ВХ вказують на доцільність залучення в комплексне лікування цього дерматозу алопатичної та антигомотоксичної терапії, що сприятиме підвищенню ефективності терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського