РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638618<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ренчка І. Є. 
Вплив радянських ідеологічних настанов на словникове тлумачення назв мистецьких напрямів і течій / І. Є. Ренчка // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2016. - № 2. - С. 78-85. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розкрито особливості впливу радянських ідеологічних настанов на лексикографічне представлення номінативних одиниць зі сфери мистецтва на прикладі назв мистецьких напрямів і течій, зафіксованих у Словнику української мови в 11-ти томах (1970 - 1980). Увагу приділена висвітленню офіційної політики в галузі культури та мистецтва, а саме насадженню єдиного методу художнього відображення дійсності - соціалістичного реалізму та проведенню викривальних кампаній проти творчої інтелігенції. Наголошено, що ці процеси знайшли своє відображення в словниковій інтерпретації семантики слів на позначення назв мистецьких напрямів і течій. З'ясовано, що серед досліджуваних лексичних одиниць лише лексема "реалізм" зафіксована в словнику з позитивним оцінним значенням, а всі інші - з різко негативним. Зазначено, що ідеологізація та політизація лексичних одиниць зі сфери мистецтва досягалися шляхом використання в дефініціях та ілюстративному матеріалі ідеологічних маркерів і наведення цитат з авторитетних джерел, які характеризуються виразною оцінністю з позиції комуністичної ідеології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Щ + Щ10 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського