РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638752<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Король П. О. 
Діагностична роль остеосцинтиграфії у хворих на ревматоїдний артрит при ендопротезуванні кульшових суглобів / П. О. Король, М. М. Ткаченко, В. К. Бондар // Травма. - 2016. - 17, № 5. - С. 36-39. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Ревматоїдний артрит (РА) є одним з найбільш поширених хронічних запальних захворювань суглобів. Поширеність захворювання серед дорослого населення у різних країнах світу становить від 0,6 до 5 %. Хворіють частіше люди працездатного віку. Пік захворювання припадає на 40 - 50 років, при цьому жінки хворіють у 2 - 4 рази частіше, ніж чоловіки. Захворюваність на РА у жінок збільшується після 30-ти років, досягаючи найбільших показників у 45 - 75 років. Мета роботи - визначити діагностичну роль остеосцинтиграфії у хворих на РА у разі ендопротезування кульшових суглобів. Остеосцинтиграфію проводили на томографічній сцинтиляційній однодетектерній гамма-камері "Тамара-301 Т" після внутрішньовенного введення 99m-Tc-пірофосфату активністю 550 - 770 МБк. Усіх хворих було розподілено на три діагностичні групи. До першої групи було включено 34 (45 %) пацієнтів, у яких відсоток нагромадження радіофармпрепарату у проекції ураженого суглоба дорівнював +10 - 80 %, до другої - 27 (36 %) хворих, у яких відсоток нагромадження індикатору у проекції ураженого суглобового комплексу становив +81 - 150 %, третя група нараховувала 13 (19 %) пацієнтів із нагромадженням індикатору у проекції ураженого суглобового комплексу більше ніж +150 %. Через 1 рік після ендопротезування ураженого кульшового суглоба у хворих першої діагностичної групи післяопераційних ускладнень не зафіксовано. У 3 (11 %) пацієнтів другої діагностичної групи та 19 (30 %) пацієнтів третьої діагностичної групи через рік після ендопротезування розвинулось імплант-асоційоване інфекційне ускладнення. Висновки: чим вище відсоток включення радіофармпрепарату в проекції ураженого ревматоїдним артритом суглобового комплексу у разі остеосцинтиграфії в доопераційний період, тим вище вірогідність виникнення післяопераційних імплант-асоційованих ускладнень після ендопротезування (p << 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161 + Р458.285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського