РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mironenko V. 
Municipal solid waste is environmental hazard = Тверді побутові відходи - екологічна небезпека / V. Mironenko, V. Maslova, A. Fesenko, R. Ridniy // Екол. безпека. - 2015. - № 1. - С. 12-16. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Розглянуто аспекти впливу на довкілля твердих побутових відходів (ТПВ). Щорічний ріст обсягів утворених відходів та екологічні загрози, які вони створюють, поставили перед людством задачу їх переробки і утилізації. Традиційні способи знешкодження ТПВ - це складування на полігоні та спалювання. Але складування є екологічно неприйнятним через епідеміологічну і біологічну небезпеки, здатність злежаного сміття самозайматись, виділяти при цьому шкідливі продукти згорання. При складуванні відбувається і забруднення водоносних горизонтів через формування фільтрату. Спалювання на сміттєспалювальних заводах значно зменшує обсяг і небезпечність відходів, та при цьому створюються умови для ще потужнішої емісії шкідливих викидів. Тому подібні технології потребують високоякісних і потужних систем очищення димових газів, вартість яких складає до 40 % від вартості самого підприємства. Однією з найбільш перспективних технологій переробки ТПВ вважається піроліз, який надає змогу переробити непотрібні рештки на горючі матеріали, але через величезну вартість технології її використання поки що дуже обмежене. Всі сучасні технології переробки ТПВ базуються на попередньому сортуванні сміття та подальшій утилізації ТПВ. У розвинених країнах таким чином переробляється до 90 % відходів. В Україні ж більше 90 % відходів продовжують звозити на звалища і полігони. Тому наша країна потребує термінового удосконалення системи поводження з ТПВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського