РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638840<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуприна Г. М. 
Аналіз використання методів акупунктурної діагностики у хворих на розсіяний склероз за умов коморбідності / Г. М. Чуприна, Н. К. Свиридова, А. І. Галуша // Сімейна медицина. - 2016. - № 5. - С. 60-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Важливим предиктором ефективного застосування методів рефлексотерапії у складі комплексного лікування пацієнтів з розсіяним склерозом (PC), є індивідуальний підхід до лікування у кожного хворого, що базується на диференційованому складанні акупунктурних рецептів, побудованих залежно від діагностичних даних, одержаних на основі сучасних наукових знань та уявлень традиційної китайської медицини (ТКМ). Мета дослідження - визначити особливості даних методів акупунктурної діагностики (АПД) у хворих на PC в аспекті коморбідності та з'ясувати їх зв'язок з клінічними неврологічними симптомами PC в обстежених хворих. Здійснено синдромальну АПД, електропунктурну діагностику за методами Накатані та Брату у 216 хворих на PC, які були розділені на дві групи: без супутніх захворювань (n = 109) і з наявністю супутніх захворювань (n = 107). Під час проведення синдромальної АПД, згідно з ТКМ, у всіх обстежених хворих (100 %) були діагностовані три домінувальні синдроми ТКМ, які були виділені в якості основних: "Дефіцит ЧИ селезінки", "Дефіцит ІНЬ печінки та нирок", "Застій ЧИ печінки". Заключення: у результаті проведення багатокомпонентної АПД у хворих на PC було виявлено переважне залучення у патологічний процес функціональних систем ТКМ "Селезінки підшлункової залози", "Нирок", "Печінки".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського