РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000639242<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Klochko V. V. 
Ecology, systematics and antibiotic activity of Pseudomonas batumici and Alteromonas macleodii in connection with analysis of their genome structure = Екологія, систематика та антибіотична активність Pseudomonas batumici і Alteromonas macleodii та їх зв'язок зі структурою геномів / V. V. Klochko // Мікробіол. журн.. - 2016. - 78, № 6. - С. 50-59. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

На основі комплексних досліджень структури геному і ряду біологічних ознак одержано нові дані з екології, систематики та синтезу біологічно активних сполук типовим штамом-продуцентом високоефективного антистафілококового антибіотика батуміну Pseudomonas batumici УКМ В-321 і широко розповсюджених у Світовому океані штамів Alteromonas macleodii. Таксономічним аналізом показано, що P. batumici являє собою новий вид бактерій. Повним сіквенсом геному типового штаму P. batumici УКМ В-321 методом Illumina Hi-Seq встановлено, що ДНК штаму містить 127 контигів загальною довжиною 6608172 п.н. Ідентифіковано оперон біосинтезу батуміну, який складається з 77000 п.н., містить 28 кодуючих генів і має більший Г + Ц вміст ДНК; комп'ютерною програмою SeqWord Genomic Island Sniffer встановлено горизонтальний перенос оперону батуміну. Найбільш філогенетично близькими до P. batumici УКМ В-321 видами виявилися P. gingeri і P. protegens, однак у них був відсутній оперон біосинтезу батуміну. HPLC-аналіз культуральної рідини P. batumici УКМ В-321 показав наявність у ній батуміну; в культуральній рідині P. gingeri батумін або його аналоги були відсутніми. Вивчено фенотипові, хемотаксономічні і генетичні властивості 5 глибоководних морських штамів A. macleodii, ізольованих з глибини 1000 - 3500 м та 5 штамів, виділених з поверхневих шарів води. Методом електронної мікроскопії встановлено, що глибоководні штами виявилися вдвічі довшими (<$E2,1~symbol С~0,2~times~0,7~symbol С~0,1> мкм), аніж поверхневі (<$E1,1~symbol С~0,1~times~0,6~symbol С~0,1> мкм). Аналіз жирнокислотних профілів глибоководних і поверхневих штамів дозволив розділити їх на два кластери. Знайдена різниця у лектинзв'язуючій активності штамів, виділених з різних глибин, свідчила про їх різні за структурою екзополісахаридні матрикси. Аналіз результатів ПЛР з ДНК-маркерами показав більш високий рівень поліморфізму у поверхневих штамів у порівнянні з глибоководними. Знайдено особливості штамів A. macleodii, очевидно, є відображенням специфічних умов існування, в яких вони знаходяться на поверхні або в глибинах Світового океану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*725.313 + Е422.149.12*725.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського