РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000639327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слєпов О. К. 
Вплив способу родорозрішення на анатомічні особливості гастрошизису у новонароджених дітей / О. К. Слєпов, І. Ю. Гордієнко, В. П. Сорока, О. П. Гладишко, О. П. Пономаренко // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 3). - С. 44-48. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

На результат лікування гастрошизису (ГШ) впливають чимало чинників, серед яких чільне місце посідає і спосіб родорозрішення вагітних жінок з ГШ у плода. Все більша кількість дослідників приходить до однозначного висновку, що кесарський розтин, при чому плановий і достроковий, має позитивне значення в усуненні (профілактиці) ускладнень ГШ у порівнянні з попереднім досвідом природних пологів в звичайний термін. Проте, вплив способу родорозрішення на анатомічну будову ГШ залишається недослідженим. Мета роботи - визначити вплив методу родорозрішення на анатомічні особливості у новонароджених дітей з ГШ. Проведено ретроспективний аналіз історій хвороби 100-а дітей з ГШ, народжених природним шляхом або за допомогою кесарського розтину, за період з 1987 по 2015 рр. Усіх новонароджених з ГШ було розподілено на 3 клінічні групи залежно від проведення пренатальної діагностики, способу пологів, транспортування, місця і терміну хірургічної корекції вади. Локалізація наскрізного дефекту передньої черевної стінки (ПЧС) залишається сталою і типовою для ГШ в усіх трьох клінічних групах пацієнтів, тобто, спосіб родорозрішення не впливав на локалізацію дефекту ПЧС за цієї вади. Величина наскрізного дефекту ПЧС була суттєво і достовірно меншою у дітей з ГШ, народжених шляхом кесарського розтину (КР) ніж у тих, хто народився шляхом вагінальних пологів (ВП). Так, в I групі дітей, народжених шляхом КР, розміри дефекту склали 3,15 +- 0,09 см, тоді як в II і III групах, після вагінальних пологів, вони становили, відповідно, 4,17 +- 0,3 см, P << 0,01, і 4,7 +- 0,29 см, P << 0,01. У дітей з ГШ, народжених природним шляхом (II і III клінічні групи), частота евенгерації органів заочеревинного простору (підшлункова залоза, дванадцятипала кишка) достовірно більша, ніж у немовлят, народжених шляхом КР (I клінічна група), відповідно 56,0 % і 63,3 % до 25,0 %, за P << 0,01. Висновки: спосіб родорозрішення (КР або ВП) впливає на анатомічні особливості ГШ у новонароджених дітей. У дітей із ГШ, народжених вагінальним шляхом величина дефекту ПЧС достовірно більша, ніж у немовлят, народжених за допомогою КР, а частота евентерації органів заочеревинного простору (підшлункова залоза, дванадцятипала кишка) - вища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.463.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського