РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000639331<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спахі О. В. 
Особливості динаміки мікроциркуляції інфікованих і гнійних ран у дітей / О. В. Спахі, О. П. Пахольчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 3). - С. 54-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Лікування інфікованих і гнійних ран залишається однією з важливих проблем дитячої хірургії. За даними авторів, моніторинг раневого процесу впливає на результат лікування не менш, ніж техніка оперативного втручання. Мета дослідження - вивчити динаміку мікроциркуляції у разі інфікованих і гнійних ран у дітей. Проведено аналіз дослідження мікроциркуляції інфікованих і гнійних ран у 178-ми дітей. Для вивчення кровотоку в області рани використовували лазерний аналізатор кровотоку ("ЛАКК-02" НВП "Лазма", Росія). Контроль динаміки перебігу раневого процесу здійснювався шляхом вивчення цитологічної картини раневого процесу. У першу добу середній параметр мікроциркуляції в області країв рани значно підвищено, у порівнянні з контралатеральною ділянкою. В подальшому у разі щоденного вивчення кровотоку з 5-х діб середня величина параметру мікроциркуляції в області рани зменшилася більш, ніж удвічі у порівнянні з показниками на першу добу. Надалі параметри мікроциркуляції в області рани знижувалися. Висновки: динаміка зміни мікроциркуляції раневого процесу достовірно відповідає цитологічній картині мазків відбитків, одержаних у разі інфікованих і гнійних ран у дітей. Лазерна допплерівська флоуметрія - ефективний метод контролю мікроциркуляції, а також це - малоінвазивний метод діагностики перебігу ранового процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського