Шевчук Д. В. Значення констипаційного синдрому у діагностиці та лікуванні нервово-м'язової дисфункції сечового міхура у дітей / Д. В. Шевчук, П. С. Русак, В. Ф. Рибальченко // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 3). - С. 103-107. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.Встановлено, що у дітей існує тісний зв'язок між констипацією та проблемами сечового тракту, включаючи інфекції, нічне нетримання сечі (енурез), міхурово-сечовідний рефлюкс та розширення верхніх сечових шляхів [Averbeck М. A., Madersbacher Н., 2011; Muhammad S. et al, 2015]. J. Pannek ct al. (2009) описали випадки затримки сечопуску внаслідок масивної констипації, коли калові маси перекривали сечові шляхи. Erhun Kasirga et al. (2006) встановили значно більшу частоту інфекцій сечових шляхів у хворих дітей із констипаційним синдромом (КС). Veiga ML et al. (2013) встановили, що діти із нейрогенною дисфункцію сечового міхура (СМ) мають більші шанси на констипацію, ніж ті, у яких відсутні симптоми нижніх сечових шляхів. На основі одержаних літературних даних і результатів власних спостережень, встановлено взаємозв'язок між КС та нервово-м'язовою дисфункцію СМ у дитячому віці. Таким чином, порушення функції СМ у контексті її кореляції із КС, є актуальною проблемою, яка через свою багатовекторність потребує подальшого вивчення та розробки як новітніх діагностичних алгоритмів, так і комплексного лікування. Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.56
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|