РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000639789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гурженко Ю. М. 
Обгрунтування удосконалення діагностики сексуальних розладів у хворих соматичного профілю на прикладі виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки / Ю. М. Гурженко, В. В. Сорока // Здоровье женщины. - 2016. - № 10. - С. 60-64. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - обгрунтування та удосконалення діагностики сексуальних розладів у хворих соматичного профілю, що страждають на виразкову хворобу шлунка (ВХШ) і виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДК). Протягом трьох років проведено комплексне обстеження та лікування 130 хворих (основна група) з ВХДК у стадії ремісії (76 чоловік) і ВХШ у стадії ремісії, що мали сексуальні розлади (54 чоловіка). У групу порівняння ввійшли 100 чоловіків, хворих на ВХДК і ВХШ, що перебували також в стадії ремісії, проте не скаржились на сексуальні розлади; відповідно їх було 67 і 33. Також створено референтну групу (контрольну) з 20 практично здорових чоловіків. Усі групи були зіставні за віком (середній вік в основних групах - 35 років, у контролі - 33), а дві перші і за тривалістю виразкової хвороби (середній термін за анамнезом - 7,6 року). За частотою проявів депресії у хворих із ВХДК і ВХШ із статевими розладами виявлено параметри, серед яких достовірно виділено психічну тривожність, депресивний настрій, соматичну тривожність, знижені працездатність та активність. Їх поєднання у різних варіантах обтяжували ситуацію. У хворих виключно з виразковою хворобою превалювали соматична тривожність, депресивний настрій, працездатність та активність. У більшості хворих із ВХДК і ВХШ зі статевими розладами фіксували високий рівень особистісної тривожності та практично однаково часто низький і середній. Разом із тим, 93,0 % хворих тільки з виразковою хворобою також відзначали її наявність низького рівня вираженості. Водночас, серед перших вірогідно частіше спостерігався середній рівень ситуативної тривожності, у кожного третього - низький та у решти - високий, тоді як серед других - за частотою превалював низький її рівень. Обгрунтовано принцип удосконалення раннього виявлення статевих розладів у чоловіків із хронічними соматичними захворюваннями на прикладі виразкової хвороби, суть якого в обов'язковому включенні до анамнестичного, як і діагностичного, методу двох ключових запитань, а саме: задоволеність статевим актом і задоволеність статевим життям загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698 + Р705.1 + Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського