РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000639794<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антонюк-Кисіль В. М. 
Тимчасова інтраабдомінальна екстравазальна транспарієтальна компресія термінального відділу черевної аорти - ключ до зменшення тривалості акушерської кровотечі і об'єму крововтрати / В. М. Антонюк-Кисіль, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, В. В. Дрозд // Здоровье женщины. - 2016. - № 10. - С. 87-90. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - доповнення ходу хірургічного гемостазу етапом тимчасової інтраабдомінальної екстравазальної компресії термінального відділу черевної аорти (ТТІТЕКТВЧА), який спрямований на зменшення тривалості акушерських кровотеч (АК) та об'єму крововтрати, швидку стабілізацію пацієнтки з запобіганням, за можливості, гістеректомії. На базі КЗ "Рівненський перинатальний центр" Рівненської обласної ради за період з 2012 р. до IV кварталу 2016 р. з метою зменшення тривалості АК та об'єму крововтрати використано ТІІТЕКТВЧА як додаток, як етап хірургічного гемостазу. В оперовану групу ввійшли вагітні віком від 22 до 38 років. Серед прооперованих із використанням методу ТІІТЕКЧА було 2 вагітні, що вперше народжують, і 8 вагітних із повторними пологами. Розродження у всіх випадках у даній групі вагітних виконано шляхом кесарева розтину. Показаннями для проведення даного етапу оперативного втручання були: у 3-х випадках - підозра на патологічну плацентацію, у 4-х вагітних - патологічна плацентація, в 1 випадку - завмерла внутрішньочеревна 6-місячна вагітність та у 2-х випадках - передчасне відшарування плаценти. У 6-ти випадках оперативне втручання виконано в ургентному порядку. Тільки у 4-х випадках - у плановому. Час проведення етапу хірургічного гемостазу з використанням авторської методики становив 25 +- 15 хв. На період перетискання аорти в всіх оперованих пацієнток прямі антикоагулянти не використовували. У всіх 10 прооперованих пацієнток у післяопераційний період неврологічних, артеріальних, венозних дефіцитів у нижніх кінцівках не виявлено. Додаткового лікування не знадобилося. Величина власне операційної крововтрати під час оперативного втручання за даною методикою у поєднанні з доопераційною крововтратою зменшилася в рази. Всі прооперовані вагітні виписані у задовільному стані. У 5 пацієнток вдалося уникнути гістеректомій. Запропонований етап операції - ТІІТЕПКТВЧА до тіл хребців поперекового відділу хребта не потребує значного часу для її виконання (5 - 10 с) після видалення плода з порожнини матки. Для виконання цієї процедури додаткового доступу до термінального відділу аорти, відповідного судинного інструментарію, специфічних знань її не потрібно. Це надає акушеру-гінекологу час для прийняття рішення без нервозності, яка виникає у випадку кровотечі з розрізу матки, а анестезіологу стабілізувати стан пацієнтки за короткий проміжок часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.203.2

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського