РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000639867<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лісяний М. І. 
Визначення вмісту у пухлинах головного мозку клітин, що мають молекулярні маркери стовбурових клітин / М. І. Лісяний, Л. М. Бельська, А. Г. Потапова, О. М. Лісяний // Клинич. онкология. - 2016. - № 4. - С. 68-71. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Стовбурові CD133+ пухлинні клітини головного мозку (КГМ) характеризуються необмеженою здатністю до самопідтримки, утворення нових пухлин при трансплантації в експерименті імплантації, хіміо- та радіорезистентності. Водночас ще недостатньо вивчена експресія інших маркерів стовбурових клітин CD34, CD90 та CD15 молекул на КГМ різного походження та ступеня злоякісності. Мета роботи - вивчення експресії маркерів стовбурових клітин CD133, CD90, CD34 та CD15 молекул на клітинах пухлин головного мозку (ПГМ) різного походження та ступеня злоякісності. Досліджено біоптати (115 зразків) ПГМ різного генезу. Фрагменти пухлини механічно подрібнювали та готували суспензії клітин стандартної концентрації (<$E 1~cdot~10 sup 6 "/" roman мл>) у поживному середовищі ігла. Вивчення вмісту стовбурових пухлинних клітин проводили за допомогою моноклональних антитіл до молекул CD133, CD15, CD34, CD90 виробництва "Beckman Coulter" на проточному цитофлюориметрі "FC-500" ("Beckman Coulter", США). Отримані результати опрацьовували методами математичної статистики. У ПГМ різного походження містяться стовбурові прогеніторні клітини, на яких експресовані CD133, CD34, CD15 та CD90 молекули. Ці клітини визначаються у злоякісних гліомах у 1,5 - 2,0 раза частіше, ніж удоброякісних, що дозволяє стверджувати про їхню онкостимулювальну роль у канцерогенезі, а саме про участь мезенхімальних та гемопоетичних прогеніторних клітин в ангіогенезі та інфільтративному рості цих пухлин. Вміст стовбурових CD133+ клітин у межах одного гістологічного типу пухлин досить широко коливається - від відсутності до великого відсотка клітин. У ПГМ визначаються клітини, що експресують маркери нейрональних, гемопоетичних та мезенхімальних типів стовбурових клітин, вміст яких залежить від походження та ступеня злоякісності новоутворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського