РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640036<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ганусевич І. І. 
Желатинази тромбоцитів, їх роль у метастазуванні та прогнозі перебігу раку шлунка / І. І. Ганусевич, Л. А. Мамонтова, А. В. Ковельська, Л. Д. Гуменюк, С. П. Меренцев // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2016. - 18, № 2. - С. 130-136. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Відомо, що білковий профіль циркулюючих тромбоцитів певною мірою відображає перебіг пухлинного процесу, тому є доцільним пошук можливостей використання характеристик тромбоцитів і продукованих ними матриксних металопротеїназ (ММП) як маркерів пухлинного росту та для прогнозування терапевтичної відповіді пухлини чи прогресування захворювання. Мета роботи - визначити зв'язки між кількістю тромбоцитів, активністю продукованих ними желатиназ (ММП-2 і -9) та клініко-патологічними характеристиками пухлинного процесу, дисемінацією пухлинних клітин у кістковий мозок (КМ) і виживаністю хворих на рак шлунка (РШ). Досліджено зразки тромбоцитів крові 89-ти хворих на первинний РШ (стадії I - 13 %, II - 34 %, III - 35 %, IV - 18 %). Використано зимографію у поліакриламідному гелі, імуногістохімічний, статистичні методи. Результати: на пізніх стадіях РШ кількість тромбоцитів у крові зростає у порівнянні з початковими стадіями захворювання на 74 %, сумарна активність обох желатиназ тромбоцитів на пізніх стадіях РШ, навпаки, знижується у порівнянні з початковими показниками на 40,5 %. Активність ММП-9 тромбоцитів зворотно корелює з категорією M. Для всіх досліджених пацієнтів, а також для хворих категорії M0 активність ММП-9 за відсутності дисемінованих пухлинних клітин (ДПК) у КМ була майже в 2,0 та 1,7 разу відповідно нижча від активності за наявності ДПК. За наявності ДПК у КМ у крові пацієнтів категорії M0 дреєструють у 1,6 разу більше тромбоцитів, ніж за відсутності ДПК. Пацієнти, кількість тромбоцитів у крові яких була меншою за <$E2,0~cdot~10 sup 5 "/" roman мм sup 3>, живуть достовірно довше та мають відносно нижчий ризик смерті від прогресування захворювання. За високої активності ММП-9 тривалість життя як всіх обстежених хворих загалом, так і пацієнтів категорії M0 зокрема, достовірно менша, а відносний ризик вищий, ніж у разі низької активності цієї желатинази. Висновки: кількість тромбоцитів у крові та активність їх ММП-9 є чинниками, що пов'язані зі стадією РШ, метастазуванням та осіданням ДПК у КМ, та можуть бути використані в контролі перебігу захворювання у пацієнтів із РШ з метою корекції протипухлинної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського