РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640038<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крячок І. А. 
Залежність ефективності та токсичності хіміотерапії у хворих на лімфому Ходжкіна групи проміжного прогнозу від поліморфізму генів GSTP1 і MTHFR / І. А. Крячок, А. А. Амдієв, І. Б. Титоренко, Т. В. Каднікова, О. М. Алексин, К. О. Ульянченко, О. І. Новосад, К. С. Філоненко, Є. В. Кущевий, Я. В. Пастушенко, Т. В. Скрипець // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2016. - 18, № 2. - С. 142-150. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити значення молекулярно-генетичних особливостей лімфоми Ходжкіна (ЛХ) і додаткових клініко-лабораторних чинників у прогнозуванні ефективності та токсичності різних режимів хіміотерапії (ХТ) у хворих на ЛХ групи проміжного ризику для індивідуалізації лікування. Проаналізовано ефективність (безпосередня відповідь, 2-річна безрецидивна і загальна виживаність) і токсичність лікування 164-х пацієнтів із ЛХ групи проміжного прогнозу (стадії IIA і IIB з наявністю одного і більше факторів несприятливого перебігу захворювання) з використанням різних режимів ХТ: 6 BEACOPP-esc (55хворих), 2 BEACOPP-esc + 4ABVD (56 хворих), 6 ABVD (53 особи, група порівняння). Застосовано клініко-лабораторні, інструментально-діагностичні, морфологічні, імуногістохімічні, молекулярно-генетичні, статистичні методи. Безпосередня відповідь, 2-річна безрецидивна і загальна виживаність у разі застосування схем 6 BEACOPP-esc, 2 BEACOPP-esc + 4 ABVD достовірно (p << 0,05) перевищували ці показники в групі порівняння; зазначені програми ХТ мали зіставну ефективність. Рівень токсичності оцінюваних програм ХТ достовірно переважав над аналогічним показником за застосування схеми 6 ABVD; водночас відмічено нижчу токсичність програми 44 BEACOPP-esc + 4 ABVD у порівнянні з програмою 6 BEACOPP-esc. Показано залежність результату лікування від додаткових лабораторних чинників (рівень гемоглобіну, лейкоцитів, лейкоцитоз; p << 0,05), поліморфізму гена GSTP1 (ефективність ХТ достовірно (p << 0,05) вища у пацієнтів з генотипом Val/Val, ніж у хворих із генотипами Ile/Val та Ile/Ile), поліморфізму гена MTHFR (у хворих із генотипом C/C токсичність ХТ нижча, а ефективність вища у порівнянні з пацієнтами з генотипами C/T й особливо - T/T (p << 0,05)). Висновки: терапія хворих на ЛХ групи проміжного ризику за схемами 6 BEACOPP-esc і 2 BEACOPP-esc + 4 ABVD є ефективним підходом до лікування цієї категорії пацієнтів. Доведено роль поліморфізму генів GSTP1 і MTHFR у прогнозуванні ефективності та токсичності ХТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського