РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640161<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семкович М. Я. 
Випадок успішного лікування важкого катетер-асоційованого грамнегативного сепсису у дитини раннього віку = A case of successful treatment of severe catheter-related gram-negative sepsis in the young child / М. Я. Семкович, Я. В. Семкович, О. Б. Синоверська // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 7. - С. 20-25. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проліковано дитину з приводу важкого катетер-асоційованого грамнегативного сепсису, що знаходилась на лікуванні у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ) обласної дитячої клінічної лікарні (ОДКЛ) м. Івано-Франківськ. З анамнезу відомо, що напередодні 3 дні дитині проводилась інфузійна терапія через периферичний венозний катетер у проекції ліктьового згину. Під час поступлення стан дитини важкий за рахунок ендогенної інтоксикації, дихальної недостатності II ст. по нижньому обструктивно-констріктивному типу на тлі пневмонії, анемічного, гіпопротеїнемічного, дизелектролітемічного синдромів, коагулопатії. Враховуючи наростання ознак дихальної недостатності, геморагічного, анемічного синдромів, мозкового дефіциту, індуративного набряку лівої верхньої кінцівки з переходом на шию, проведено інтубацію трахеї з респіраторною підтримкою за допомогою штучної вентиляції легень. Прогресування набряку лівої верхньої кінцівки з порушенням кровотоку змусило провести фасціотомію та некректомію. Внаслідок розвитку органної дисфункції на сьому добу розпочато проведення двох сеансів гіпербаричної оксигенації. На десяту добу через прогресування гнійного ендобронхіту проведено середню трахеостомію. Для регресу гнійного експекторативного компонента 6 разів виконано санаційну бронхоскопію. Корекція анемічного, гіпоальбумінемічного синдромів і коагулопатії забезпечувалась переливанням відмитих еритроцитів, свїжозамороженої плазми, 10 % розчину альбуміну. З імунозамісною метою вводився внутрішньовенний імуноглобулін людини (тричі по 5 мл/кг). На 17 добу лікування у ВАІТ дитину відлучено від респіратора. На 24 добу проведено декануляцію трахеостоми. На 26 добу дитину переведено для подальшого лікування у комбустіологічне відділення ОДКЛ Івано-Франківська, звідки у задовільному стані на 38 добу загального перебування в стаціонарах дитину виписано додому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.10-5 + Р733.514.85-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського