РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Duginets G. 
Methodology of researching global value chains = Глобальні ланцюги створення вартості: методологія досліджень / G. Duginets // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2016. - № 6. - С. 17-30. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Останніми десятиліттями розвиток світової торгівлі характеризувався формуванням нових інституційних форм взаємодії на міжнародному рівні - глобальних ланцюгів створення вартості (ГЛСВ). Теорія і практика їх розвитку вимагає кардинального методологічного оновлення завдяки концептуалізації макроекономічних імперативів розвитку міжнародних виробничих мереж. Такі аспекти вивчення ГЛСВ, як теоретичні основи та методи для аналізу участі конкретної країни у них розглянуто в працях багатьох зарубіжних та вітчизняних авторів. Проте питання щодо участі національних агентів за умов динамічних змін у міжнародній системі та наслідків глобального виробництва всебічно не вивчено. Мета роботи - емпірико-теоретичний аналіз сучасної методології дослідження ГЛСВ у системі міжнародної виробничої і товарно-збутової кооперації. Використано загальні наукові підходи та сучасні методи логістики дослідження, засновані на фундаментальних теоретичних і методологічних розробках вітчизняних і зарубіжних вчених у різних сферах. Висновки: розвиток ГЛСВ є інструментом зручного структурного аналізу різних процесів в економіці. Проте наявність деяких методологічних незручностей показує, що методологія оцінки структури торгових потоків не відповідає реальному масштабу функціонування ГЛСВ у міжнародній торгівлі. Вона повинна базуватися на зміщенні акценту з оцінки факторів участі у торгівлі з доданою вартістю до аналізу стратегії технологічного вбудовування у ГЛСВ, а також подальшого вдосконалення цього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського