РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640455<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Babii S. O. 
Morphofunctional changes of gallbladder and biochemical parameters of lipid metabolism in children with liver steatosis = Морфофункціональні зміни жовчного міхура і біохімічні параметри ліпідного обміну в дітей зі стеатозом печінки / S. O. Babii, N. Yu. Zavgorodnya, I. S. Konenko // Здоровье ребенка. - 2016. - № 8. - С. 9-14. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мета дослідження - дослідити залежність між функціональним станом і структурними змінами жовчного міхура, а також ліпідним обміном у дітей зі стеатозом печінки. Під спостереженням перебувала 51 дитина віком від 10 до 17 років, яких за даними ультразвукового дослідження моторно-евакуаторної функції жовчного міхура та транзієнтної еластографії печінки було розподілено на 4 групи: I - 11 дітей із нормокінезією жовчного міхура без стеатозу печінки, що обрано як групу порівняння; II - 20 дітей із гіпокінезією жовчного міхура без стеатозу печінки; III - 11 дітей із нормокінезією жовчного міхура і стеатозом печінки; IV - 9 дітей із гіпокінезією жовчного міхура зі стеатозом печінки. Оцінено антропометричні дані: ріст, вагу, окружність талії, індекс маси тіла. Функціональний стан жовчного міхура і його характеристики визначали за допомогою ультразвукової діагностики. Як дослідні маркери ліпідного спектра сироватки крові використано вміст загального холестерину, тригліцеридів, ліпопротеїдів високої та низької щільності, ліпопротеїдів дуже низької щільності і розраховано коефіцієнт атерогенності. Установлено, що для пацієнтів зі стеатозом печінки характерними були надмірна вага (у 15 % пацієнтів), ожиріння (у 85 % хворих), збільшення об'єму жовчного міхура на 30 - 50 % (p << 0,05), щільності стінок - на 12 - 16 % (p << 0,05) і ехогенності стінки - на 24 % (p << 0,05) у порівнянні з групою без стеатозу і нормокінезією жовчного міхура. Виявлено позитивний зв'язок між товщиною стінки та наявністю стеатозу. Отже, збільшення ваги може бути одним із чинників розвитку розладів біліарної системи та ліпідного обміну. Виявлено, що в 70 % дітей з ожирінням наявні патологічні зміни рівня ліпідів, у тому числі в 74 % - збільшення атерогенних властивостей крові. Висновки: призначаючи лікування у разі ожиріння в дітей та підлітків, слід обов'язково здійснювати корекцію функціонального стану жовчного міхура. Тільки комплексний підхід до лікування надасть змогу запобігти розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-2 + Р733.51 + Р252.654

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського