РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640517<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іщенко О. А. 
Інтеграція іноземних студентів у інтернаціональне освітнє середовище: філософсько-освітній дискурс / О. А. Іщенко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2014. - № 1. - С. 23-29. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

За результатами соціологічного дослідження, проведеного серед іноземних студентів, сформульовано висновки щодо постановки проблеми інтеграції іноземних студентів в інтернаціональне освітнє середовище. Розкрито суть взаємодії особистості іноземного студента та інтернаціонального освітнього середовища, наведено результати отриманих взаємозв'язків між факторами соціальної адаптації як першого етапу інтеграції. У широкому філософському сенсі поняття "інтеграція" та "дезінтеграція" пов'язані з філософськими категоріями частини та цілого, одиничного, особливого й загального. Процес інтеграції відбувається у разі співпадання стратегічних цілей, суспільно значущої діяльності, моделей поведінки, ціннісної системи середовища та особистості. А оскільки прибуваючи на навчання в іншу країну, особистість іноземного студента та інтернаціональне освітнє середовище мають спільне тільки в цілях, то процесу інтеграції передують такі процеси як соціальна адаптація, інклюзія, і вже потім інтеграція як завершальний етап даної взаємодії. Оскільки показниками успішності процесу інтеграції іноземних студентів в інтернаціональне освітнє середовище ми вважаємо успішне продовження ними соціалізації як індивідуалізації суспільного та усуспільнення індивідуального - то використання саме поняття інтеграції обгрунтовується як доцільне. Інтеграції притаманна ціннісна взаємоспрямованість індивіда і середовища, інклюзії - одностороння орієнтація індивіда на цінності та норми, які пропонує соціум. Кінцева мета інтеграції іноземних студентів в інтернаціональне освітнє середовище полягає у можливості координації та успішному функціонуванні даного середовища в цілому та його складових, враховуючи їх своєрідність і самобутність, індивідуальні та національні особливості та відмінності та загальноцивілізаційні цінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського