РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мацюк О. І. 
Функціональна адаптація організму та імунного бар'єру кишечника поросят у стресорні періоди онтогенезу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.13 / О. І. Мацюк; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2016. - 23 c. - укp.

Досліджено функціональний стан організму та кишкового імунного бар'єру поросят полтавської м'ясної породи у критичні періоди онтогенезу за дії стресу відлучення від свиноматки. З'ясовано, що розвиток технологічного стресу в організмі поросят супроводжується зменшенням кількості еритроцитів та окремих видів лейкоцитів, показників гуморальної та клітинної ланки неспецифічної резистентності, деяких показників обміну білка на стадії тривоги та резистентності, у порівняні з періодом до відлучення. Встановлено, що за дії технологічного стресу спостерігаються зниження кількості біфідо- і лактобактерій та деструктивні зміни морфологічних параметрів лімфоїдних вузликів, їх спустошення клітинними елементами в структурі єюно-ілеальної пейєрової бляшки, особливо на стадії тривоги та резистентності за Г. Сельє. Доведено, що згодовування кормових добавок "В-глюкан" і "Біовір" у підготовчий період до дії стресу-відлучення та на різних стадіях розвитку сприяє підвищенню основних показників гемопоезу, збільшенню кількості біфідо- та лактобактерій у порожнині кишечника, підвищенню інтенсивності В-лімфоцитопоезу, розвитку плазматичної реакції та насичення лімфоїдних вузликів імунокомпетентними клітинами. Рекомендовано використовувати в годівлі поросят добавку "Біовір", яка запобігає розвитку негативних наслідків стресового стану, що виявляється підвищенням адаптаційних можливостей організму та збільшенням маси тіла в період після відлучення від свиноматки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421658 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського