РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641160<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Триснюк В. М. 
Екологічна безпека техноприродних геосистем регіону (на прикладі Тернопільської області) : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / В. М. Триснюк; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - Київ, 2016. - 37 c. - укp.

Вперше розроблено методологію оцінювання екологічної безпеки техноприродних геосистем (ТПГ) для різних типів геологічного середовища, що визначає екологічну ємність і стійкість природного середовища до техногенних навантажень. Вперше обгрунтовано наукові та методичні основи екологічної безпеки ТПГ на регіональному рівні. Ідентифіковано екологічно обумовлені загрози захворюваності людей, створено програмні комплекси ГІС-оцінки екологічного стану на прикладі Тернопільської області. Вперше проведено аналітичні дослідження концентрацій мікроелементів у грунтах і водоймах та встановлено зв'язки між виявленими концентраціями цих мікроелементів і показниками захворюваності людей за низкою нозологічних груп, а також на цій основі створено комп'ютерну програму для підвищення рівня виявлення хвороб кровообігу на первинній стадії. Встановлено cтислий статистичний зв'язок між забрудненнями Zn, Сu та первинною захворюваністю на хвороби кровообігу у м.Чортків. Вперше розроблено методи та моделі ідентифікації техногенного забруднення грунтів, що базуються на одночасних дистанційних і лабораторно-польових вимірюваннях, які надають змогу виявляти критичні забруднення грунтів металами з найбільшим впливом свинцю в районі автодоріг. Вперше створено факто- та картографічні моделі антропогенного навантаження на водні об'єкти, зокрема встановлено закономірності евтрофікації та формування дна на прикладі Тернопільського ставу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.1 + Д174.25 + Б1(4УКР-4ТЕР) н6

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА421766 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського