РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Герасимчук О. М. 
Мікроструктурно-залежна модель втомної довговічності титанових сплавів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.02.04 / О. М. Герасимчук; НАН України, Ін-т проблем міцності ім. Г.С. Писаренка. - Київ, 2016. - 46 c. - укp.

Проаналізовано сучасні моделі довговічності до ініціювання втомної тріщини (тобто, на першій стадії втомного руйнування), які містять у явному вигляді параметри мікроструктури та розміри тріщин, і встановлено характеристики мікроструктури та статичну міцность, що визначають втомну довговічність матеріалу. Розроблено модель для розрахунку межі витривалості залежно від мікроструктури та характеристик статичної міцності. Розроблено модель для розрахунку розкриття вістря мікроструктурно короткої тріщини (МКТ) у момент її ініціювання. Проаналізовано закономірності росту фізично малих (ФМТ) і довгих (ДТ) втомних тріщин (друга стадія втомного руйнування) та на його основі встановлено межі характерних ділянок росту такої тріщини. Виведено рівняння для швидкостей росту тріщини на кожній ділянці, які дозволяють розрахувати довговічність у разі росту тріщини за даними щодо характеристики мікроструктури та статичної міцності. Розроблено модель для розрахунку довговічності за наявності концентратора напружень і з урахуванням асиметрії циклу навантаження. Проведено випробування на втому зразків із різних титанових сплавів з різноманітними мікроструктурами за умов регулярного симетричного одновісного багатоциклового навантаження. Проведено розрахунки кривих утоми до руйнування за розробленою моделлю для досліджених титанових сплавів і порівняно їх з результатами випробувань на втому. Проведено зіставлення розрахованих за розробленою моделлю кінетичних діаграм росту ФМТ і ДТ та експериментальних даних вимірювань швидкостей росту коротких і довгих втомних тріщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.622.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421777 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського