РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641198<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голубцова М. В. 
Асоціативні інвазії у курей (поширення, патогенез та заходи боротьби) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / М. В. Голубцова; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2016. - 22 c. - укp.

Викладено матеріали з вивчення поширення, патогенезу та заходів боротьби асоціативних інвазій курей за умов господарств Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей. Визначено залежність екстенсивності й інтенсивності інвазії від форм власності господарств та технології утримання курей. Досліджено видовий склад збудників інвазії курей. Встановлено зміни морфологічних, біохімічних та імунологічних показників крові за асоціативних інвазій курей. Досліджено частоту геномної та хромосомної мінливості у еритроцитах периферичної крові птиці як виявлення цитогенетичної нестабільності в геномі за патогенної дії Ascaridia galli, Heterakis galIinarum та Eimeria spp. Виявлено, що мігруючі личинки аскаридій та гетеракисів і ооцист еймерій справляють мутагенну дію на клітини периферичної крові птиці, яка виявляється збільшенням кількості еритроцитів з мікроядрами. Встановлено, що у разі аскаридіозу, гетеракозу та еймеріозу спостерігаються патоморфологічні та гістологічні зміни у тонких і товстих кишках та печінці. Обгрунтовано доцільність застосування лікарських препаратів - бровермектину 2 %, бровасептолу та бровадазолу (НВФ ''Бровафарма'') за асоціативних інвазій курей. Доведено високу дезінвазійну дію препарату бі-дез на споруляцію ооцист еймерій та ембріогенез А. galli та Н. galIinarum.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421735 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського