РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641254<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варпіховський Р. Л. 
Санітарно-гігієнічна оцінка вирощування ремонтних телиць та нетелів за використання модульно-групових кліток : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / Р. Л. Варпіховський; Харків. держ. зоовет. акад. - Харків, 2016. - 23 c. - укp.

На основі досліджень мікроклімату, поведінки, клінічного стану, метаболічного статусу, продуктивності, відтворювальної здатності нетелів та корів-первісток теоретично обгрунтовано принципи застосування модульно-групових кліток за безприв'язно-боксового способу утримання тварин під час вирощування й експлуатації у підприємствах з виробництва молока малої потужності. Вперше розроблено модульно-групову клітку, в якій розміщено універсальні бокси із регульованими боковими перегородками, які можуть бути використанні на першому етапі для утримання телят, на другому - ремонтних телиць, і на третьому - нетелів; при цьому зникає необхідність обладнувати для утримання худоби 3 - 4 різних за розмірами групових кліток, що є економічно доцільним та сприяє кращому мікроклімату, знижує забруднення поверхні тіла тварин екскрементами. Для розрахунку кількості скотомісць у реконструйованій будівлі за різних способів утримання тварин розроблено формулу з метою оптимізації розміщення різних технологічних груп великої рогатої худоби. Вперше виконано порівняльне оцінювання застосування прив'язного у стійлах і різних варіантів безприв'язного способу утримання ремонтних телиць та нетелів у модульно-групових клітках. Встановлено, що застосування безприв’язно-боксового способу утримання тварин позитивно впливає на поведінку ремонтних телиць та нетелів; поведінкові реакції залежать від доступу худоби до корму та води, забезпечення індивідуального місця відпочинку. Експериментально встановлено, що глибина боксу - 1,2 - 1,6 м є більш комфортною для відпочинку тварин, а також сприяє збільшенню молочної продуктивності корів-первісток і не впливає на клінічний стан організму при забезпеченні санітарно-гігієнічних умов. Виявлено тісний зв'язок між способом утримання нетелів, тривалістю тільності та отеленням, молочною продуктивністю корів-первісток і збереженням приплоду за рахунок профілактичних заходів, що забезпечують нормативні параметри мікроклімату. Наукова новизна результатів досліджень підтверджена трьома деклараційними патентами України на корисну модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського