РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641256<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Притчин С. Е. 
Розробка технології виробництва підкладок арсеніду галію для виробів мікроелектроніки : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.27.06 / С. Е. Притчин; Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. - Харків, 2016. - 40 c. - укp.

Дисертація присвячена підвищенню якості підкладок GaAs шляхом розробки нової технології виготовлення підкладок, удосконалення математичних моделей та методик, методів і пристроїв неруйнівного контролю якості підкладок за промислових умов. За результатами математичного моделювання уточнено дані щодо значення механічних властивостей підкладок GaAs у довільних кристалографічних напрямах. Визначено вплив величини залишкових напружень на константи пружності С11, С12[[/d]], С44[[/d]]. Визначено умови, за яких забезпечується механічна стійкість підкладки GaAs у разі впливу на неї залишкових напруг. Розроблено методики, пристрої та удосконалено методи, зокрема: методика, пристрій "Полярон - 4" та метод неруйнівного контролю залишкових напружень у підкладках GaAs; методика, пристрій "ТВ-Діслок 1" та метод неруйнівного контролю густини дислокацій у підкладках GaAs; методика, пристрій "АКІДП - 1" та удосконалено метод неруйнівного контролю відхилення від площинності підкладок GaAs. Розроблено пристрій контролю діаметра зливка в процесі його росту, який забезпечує точність контролю не менш ± 1.5 мм. Це дозволило за рахунок покращання роботи системи управління вирощуванням зменшити рівень залишкових напружень до значення менш, ніж 40 МПа та густини дислокації менш, ніж 1,3 х 105 см]-2. Запропонована технологія виготовлення підкладок GaAs забезпечила підвищення якості підкладок GaAs, зокрема, зменшення рівня залишкових напружень на 10 %, зменшення щільності дислокацій на 12 %, зменшення відхилення від площинності підкладок не менш ніж на 20 % у порівнянні з існуючою технологією, що дозволяє збільшити відсоток виходу придатних приладів на 5 - 7 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.332 + З852-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421863 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського