РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641658<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипник Р. Л. 
Комплайнс як невід'ємна складова профілактики синдрому сухого ока при використанні силікон-гідрогелевих контактних лінз / Р. Л. Скрипник, О. І. Селезньова // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 4. - С. 37-40. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

У багатьох дослідженнях розглядається вірогідність розвитку синдрому сухого ока (ССО) на фоні застосування м'яких контактних лінз (МКЛ), тому дуже важливим є дотримання клінічних рекомендацій для профілактики даного синдрому. Актуальним також є питанням комплексної оцінки функціональних показників як патогенетиної основи ССО. Мета роботи - вивчити розвиток ССО залежно від комплайнса користувачів силікон-гідрогелевих контактних лінз. У дослідження було включено 97 хворих (194 ока), з них було сформовано 2 групи - група 1 з неповним комплайнсом (36 чол.) та група 2 з повним комплайнсом (61 чол.). Всім хворим проведено проби Норна, Ширмера та Джонса, визначено стабільність сльозної плівки. Також було проаналізовано вірогідність суб'єктивних скарг ССО. Виявлено вірогідне зниження показників, що відображають сумарну (p << 0,05) та базальну сльозолродукцію (p << 0,05), підвищення осмолярності (p << 0,05) та зниження стабільності слізної плівки (p << 0,05) у хворих, що не дотримуються режиму носіння силікон-гідрогелевих контактних лінз. У цій же групі верифіковано більший ризик розвитку ССО за суб'єктивними ознаками (p << 0,05). Висновки: встановлено, що у разі порушення комплайнсу на фоні застосування МКЛ відбувається вірогідне зниження сумарної та базальної сльозопродукції, підвищення осмолярності та порушення стабільності сльозної плівки, підвищується ризик розвитку ССО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.11

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського