РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чаплинська Н. В. 
Клінічний випадок остеохондропластичної трахеобронхопатії / Н. В. Чаплинська, М. М. Багрій, В. Т. Рудник, М. Й. Конюська, С. Л. Філіпова, Л. О. Яцента // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 4. - С. 59-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Остеохондропластична трахеобронхопатія (ОТ) - рідкісне хронічне захворювання дихальних шляхів, що характеризується розростанням хрящової і/або кісткової тканини у підслизовому шарі трахеї та великих бронхів із різним ступенем звуження їх просвіту. У зв'язку з пізнім розвитком клінічних проявів і значною складністю прижиттєвої діагностики, в значній частині випадків діагноз встановлюють лише посмертно. Мета дослідження - провести клінічне спостереження ОТ. Хворий Ш., 49 років, поступив у відділення диференційної діагностики обласного клінічного фтизіо-пульмонологічного центру для з'ясування причини тривалого кашлю і бронхообструктивного синдрому. За інформативним методом обстеження виявилася лише фібробронхоскопія (ФБС). На слизовій оболонці трахеї та правого головного бронха виявлено щільні горбикові утворення білого кольору. Проведено біопсію. Під час гістологічного дослідження встановлено, що субепітеліально наявні осередки петрифікованої хрящової тканини. Враховуючи дані обстежень, запідозрено ОТ. Дане захворювання протягом багатьох років перебігає доброякісно, на початкових стадіях і безсимптомно. Однак звуження і деформація просвіту трахеї та великих бронхів з атрофією епітелію викликає порушення виділення харкотиння, що сприяє розвитку інфекційно-запальних процесів у легеневій тканині. Хворі скаржаться на кашель, кровохаркання, задишку, біль у грудній клітці. Рентгенологічно в легенях можуть бути виявлені інфільтративні зміни. Показники функції зовнішнього дихання є в межах норми, або ж відповідають обструктивному типу порушень. За комп'ютерної томографії (КТ) ОГК та віртуальної бронхоскопії виявляють деформацію і звуження просвіту трахеї і великих бронхів за рахунок включень хрящової і кісткової щільності. Постановка остаточного діагнозу можлива тільки за результатами ФБС та гістологічного дослідження. Висновки: обізнаність з такою рідкісною патологією як ОТ має важливе значення, особливо у пацієнтів із хронічним кашлем. У разі відсутності специфічних клінічних і рентгенологічних змін КТ органів грудної клітки та ФБС із забором матеріалу для гістологічного дослідження має бути виконано для підтвердження діагнозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського