РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641818<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Harkavenko V. I. 
The refinancing of the Central Bank as one of the pressures on the exchange rate: the experience of Ukraine = Рефінансування ЦБ як чинник розбалансування валютного ринку: досвід України / V. I. Harkavenko, A. I. Shkliar // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 3. - С. 43-50. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

На початку політичної кризи в Україні наприкінці 2013 р. та пов'язаного з цим масового вилучення коштів з банків у лютому 2014 р. відбувся перехід - причому не у правовий спосіб - на механізм вільного курсоутворення, який став початковим фактором, що дестабілізував валютний ринок та призвів до стрімкоподібної девальвації національної валюти. Умови для початку дестабілізації валютного ринку та значної девальвації національної валюти визначальною мірою були спровоковані рішеннями НБУ щодо зняття обмежень для банків на обсяги рефінансування та здійснення Національним банком у I кв. 2014 р. адресних інтервенцій (у т.ч. за пільговим курсом), та обсягами кредитів рефінансування, наданих Нацбанком комерційним банкам у грудні 2013 р. - січні 2014 р. Значна частина коштів, одержаних банками у вигляді рефінансування, була спрямована на валютний ринок, про що свідчать нехарактерні для міжбанківського валютного ринку обсяги продажу валюти наприкінці 2013 р. та січня - початку лютого 2014 р. (у грудні 2013 р. - 39,1 млрд дол. США, у січні 2014 р. - 45,1 млрд дол. США, у т. ч. лише за останній тиждень січня 2014 р. - майже 20 млрд дол. США, що практично дорівнювало обсягу міжнародних резервів на початок 2014 р.). Значні й нехарактерні для міжбанківського валютного ринку обсяги продажу валюти наприкінці 2013 р. та січня - початку лютого 2014 р. можна пояснити лише спекулятивними діями банків та виведенням капіталу за кордон, оскільки вони жодним чином не були пов'язані з реальним імпортом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 + У9(4УКР)262.10-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського