РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000642178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марушко Ю. В. 
Лікування дітей з дисфункцією жовчного міхура і сфінктера Одді та залізодефіцитом / Ю. В. Марушко, К. І. Нагорна // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 8. - С. 111-115. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Значна поширеність дисфункції жовчного міхура та сфінктера Одді (ДЖМіСО), як і латентного дефіциту заліза (ЛДЗ), у дітей в Україні, а також невизначеність терапевтичної тактики за поєднання цих станів робить їх актуальною проблемою сучасної педіатрії. Мета роботи - вивчити ефективність комплексного лікування з застосуванням СКТ із жовчогінними травами і корекцією залізодефіцитного статусу за поєднання ДЖМіСО і ЛДЗ у дітей шкільного віку. Проведено проспективне дослідження у 91 дитини віком 9 - 17 років, які мали загострення ДЖМіСО і ЛДЗ. Діти були розподілені на групи: 31 (I група) дитина додатково до традиційного лікування одержувала досліджуваний лікувальний комплекс, 30 дітей (II група) додатково одержували комбінований препарат заліза і 30 дітей (III група) одержували тільки традиційне лікування. Методи дослідження включали: вивчення анамнезу, клінічне обстеження, показники ЗАК, СЗ, 333СК, обчислення КНТ, динамічну ультразвукову холецистографію, катамнестичне спостереження протягом 12 міс. Встановлено, що досліджуваний лікувальний комплекс був найбільш ефективним у дітей із ДЖМіСО і ЛДЗ у порівнянні з застосуванням комбінованого препарату заліза та традиційної терапії та забезпечував швидкий регрес клінічної симптоматики, нормалізацію моторної функції жовчних шляхів і тривалу клінічну ремісію ДЖМіСО. Зроблено висновки, що за комплексної терапії з застосуванням комбінованого препарату заліза та СКТ із жовчогінними травами у дітей із ДЖМіСО і ЛДЗ має місце швидкий регрес клінічних проявів захворювання у фазі загострення, нормалізація моторно-евакуаторної функції жовчних ходів у 82,4 - 87,75 % пацієнтів і зниження частоти загострень протягом року на 65 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-5 + Р733.411.033.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського