РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000642512<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чеберяко О. В. 
Державний борг як індикатор боргової безпеки / О. В. Чеберяко, Н. М. Пасічна // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2016. - Вип. 31/1. - С. 283-291. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичні засади боргової безпеки (ББ) та розрахунок індикаторів ББ для України. Мета роботи - дослідження основних аспектів вимірювання боргового тягаря та економічних наслідків існування державного боргу в Україні, чітке визначення поняття ББ та її індикаторів, визначення рівня ББ та заходів щодо підвищення її рівня в Україні. У роботі використано методичний апарат, що складається з дослідження, аналізу, синтезу та узагальнення - під час визначення основних понять, причин виникнення, класифікації державного боргу (ДБ), а також під час з'ясування боргового стану України використовувалися інструменти економіко-математичного моделювання та графічного представлення результатів дослідження. Визначено основні причини виникнення, економічну суть і роль ДБ. Охарактеризовано основні напрями управління державним боргом. Розглянуто сучасний стан ДБ та ББ України. На основі одержаних результатів запропоновано заходи щодо підвищення рівня ББ України. Галузь застосування результатів: організація та проведення наукових досліджень у сфері державних фінансів, формування основних напрямків державної політики регулювання боргових відносин держави. Висновки: стан ДБ в Україні постійно погіршується, рівень ББ знизився з небезпечного рівня в 2011 р. до критичного рівня в 2015 р. Така ситуація не може лишитися поза увагою та вимагає негайного втручання з боку вітчизняного Уряду. Стратегія формування і обслуговування ринку державних запозичень має базуватися на науково обгрунтованих засадах. Розмір і структуру ДБ необхідно прогнозувати на декілька років і навіть десятиріч з метою забезпечення збалансованості державного бюджету, сприяння стабільного економічного зростання і розвитку потужної фінансової системи. За відсутності вказаної стратегії можливе загострення економічної кризи, що призводить до зростання ДБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського